spot_imgspot_img
spot_img

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë për Migracionin, organizuar në bashkëpunim...

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë...

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota...

Op/Ed

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani...

Veprim diletanteske e jo serioz për ti shpëtuar masave nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlametit të Kosovës...

Letra e plotë e Gjermanisë, Italisë dhe Francës për Kurtin

Në letrën që Gjermania, Franca dhe Italia ia kanë...

Asambleja e “Serbisë së Madhe” do mblidhet më 8 qershor në Beograd

Pas marrëveshjes mes presidentit të Republikës Sërpska, Milorad Dodik...

Mediat sllovake: Pse atentatori 71-vjeçar qëlloi me armë kryeministrin Fico

Kryeministri i Sllovakisë nuk ndodhet më në rrezik për...

Politikë

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë për Migracionin, organizuar në bashkëpunim ndërmjet Ministrisë së Shtetit për Çështjet e Migracionit dhe Ministrisë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë të tekstit nga draftraporti “Ballkani Perëndimor: Sfidat e reja të sigurisë në pragun e NATO-s”....

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota “pro” për zgjedhjen e kryeparlamentarit të ri, Afrim Gashi nga koalicioni VLEN. “Kundër” votuan vetëm gjashtë...

Në 25 vjetorin e betejës së Koshares në kuadër të manifestimit tradicional “Ditët e Shqipes”, Federata Pan-Shqiptare “Vatra” nderon heronjtë e kombit

    Kryetari i Federatës Pan-Shqiptare të Amerikës “Vatra” z.Elmi Berisha me komandantet e Koshares nderoi 114 dëshmorët e heronjtë e Kosovës në Kosharen legjendare të...

Letra e plotë e Gjermanisë, Italisë dhe Francës për Kurtin

Në letrën që Gjermania, Franca dhe Italia ia kanë dërguar Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ia kanë bërë të qartë se hapat që ka...

Asambleja e “Serbisë së Madhe” do mblidhet më 8 qershor në Beograd

Pas marrëveshjes mes presidentit të Republikës Sërpska, Milorad Dodik dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiç, parlamenti i madh serb është caktuar për 8 qershor...

Mediat sllovake: Pse atentatori 71-vjeçar qëlloi me armë kryeministrin Fico

Kryeministri i Sllovakisë nuk ndodhet më në rrezik për jetën, pasi u qëllua disa herë me armë zjarri në distancë të afërt. Lajmin e ka...

BE po jep sinjale se Maqedonia mund të ndahet nga pakoja me Shqipërinë në procesin negociues

Qeveria e re në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të përballet me një realitet të vështirë me Bashkimin Evropian. Kështu deklaroi diplomati bullgar...

Çitaku për letrën e Donika Gërvalles: Skandaloze, diplomacia nuk është lojë fëmijësh

Nënkryetarja e parë e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka reaguar pasi ministrja e Jashtme e Kosovës Donika Gërvalla nisi një letër në...

Në Trend:

Rajon & Botë

Asambleja e “Serbisë së Madhe” do mblidhet më 8 qershor në Beograd

Pas marrëveshjes mes presidentit të Republikës Sërpska, Milorad Dodik dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiç, parlamenti i madh serb është caktuar për 8 qershor...

Orbán bojkoton seancën parlamentare për ratifikimin e anëtarësimit të Suedisë në NATO

Partia në pushtet e Hungarisë, Fidesz ka bojkotuar një seancë parlamentare, të thirrur nga opozita për të ratifikuar anëtarësinë e Suedisë në NATO. Partia e...

Situata alarmante në Europë! “Kokteji” i viruseve mbush spitalet, mjeku italian: Gripi më i keq i 20 viteve të fundit

Autoritetet shëndetësore në vendet evropiane janë në gatishmëri të shtuar për shkak të “koktejit” të viruseve, pasi së bashku me qarkullimin e koronavirusit. Rastet me...

SPORT

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova ka vazhduar me paraqitje fantastike por nuk ka vend të Kosova

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova ka vazhduar me paraqitje fantastike në elitën e futbollit francez Ligue 1 me fanellën e Lille. Sulmuesi...

“Dallëndyshja” bëhet trajner i Feronikelit 74

Ish-futbollisti i njohur, Shefki Kuqi është trajneri më i ri i Feronikelit 74’. Kjo është konfirmuar për Klankosova.tv. nga presidenti i klubit...

Federata Evropiane e Xhudos shkruan për garën që po zhvillohet në Prishtinë

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) po e përcjell me vëmendje Kampionatin Evropian të Hapur që po mbahet në Prishtinë. Pas pjesë së...

Sot hidhet shorti për Euro 2024, Shqipëria mëson fatin e saj

Sot  do të hidhet shorti i fazës së grupeve për kampanjën e Evropianit “EURO 2024” në Berlin. Ekipet konkurruese do të...

ShowBiz

Princ Leka: Ish-vjehrri me goditi me shkelma

Është publikuar dëshmia e Princ Lekës në komisariatin nr...

Sara kopjon e Luiz Ejllin, tenton t’i hyjë në tualet Françeskës

Një debat i ashpër mes Sarës dhe Françeskës ka...

Kurti me shpresë se e nënshkruan marrëveshjen me Serbinë këtë muaj

Ndonëse më 27 shkurt të 2023-ës takimi trepalësh mes...

Haliti: Nuk është kompetencë e Presidentes t’i ftojë partitë në takim për draft-statutin e Asociacionit

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, të mërkurën ka thënë...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës ka përfitimet e veta. Në shkollën e mesme, shumica e vajzave donin të dilnin me djalin...
spot_img

Lajmet e ditës

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë...

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota...

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani...