spot_img
https://www.facebook.com/Msillosi

“Kjo me ndal grevën në arsim jo, po ishalla po bëhet rehat me frizurë” – Kimete Berisha ia rëndit llojet e frizurave ministres Nagavci

Opinionistja Kimete Berisha, përmes një statusi në Facbook, ka shkruar rreth situatës me grevën në arsim, duke e kritikuar ministren Arbërie Nagavci për stilin e flokëve.

Berisha mendon se ministrja Nagavci nuk është e aftë ta ndaloj grevën, pasi sipas saj “preokopim” mbetet frizura dhe dukja e saj.

Statusi i plotë:

Një qëndrim – një frizurë.

Arbërie Nagavci, u bë tebdil.

Në njërin portal u bën thirrje mësimdhënësve ta ndërprejnë grevën – me frizurë boby – të shkurta;

Në tjetrin portal me flokë të gjata me dredha;
në portalin e tretë, frizurën fenir.
Në portalin e katërt – me punxhë.

Me një rast i fluturojnë shishkat sikur ndodhet me hundë para ventilatorit.

Kjo me ndal grevën në arsim jo, po ishalla po bëhet rehat me frizurë.

P.S. Në anën tjetër, Kryeministri po e pengon Serbinë të bëj gabime. Po ndërhyh në gabimet e armikut.

Serbisë, po ia zbulon planin ‘sekret’ për sulm ndaj Kosovës.

Qeveri e trentë.

Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Presidentja e shkeli Ligjin për simbolet!?

Nëse ju klithni “shkelje ligji” duke ia bërë me...

SUBSCRIBE

Të sponsorizuara

Artmotion ripertrinë marrëveshjen – Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor....

PRINCE CAFFE shpërblen pjesëmarësit e lojes shpërblyese HAP dhe FITO

Prince Caffe si prodhuesi më i madh i kafesë...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

SHKRUAJ KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here