spot_img
https://www.facebook.com/Msillosi

Kurti: Unë po negocioja me fqinjin agresiv përderisa tek shtëpia ishte paralajmëruar greva masive

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon të kritikojë ashpër Këshillin Grevist të BSPK-në në krye me Rrahman Jasharajn. Ai ka përmebndur më konkretisht ditën që zyrtarisht u shpallë greva, shkruan Insajderi.

Kurti u shpreh se një njeri që e do shtetin, duke iu referuar Jasharajt nuk do ta shpallte grevën ndërkohë që kryeministri i vendit po dialogonte me fqinjin agresiv, Alekasander Vuçiq.

“Greva nga BSPK u shpallë me 17 gusht ditën që u nisa për Bruskel, u zgjodhë Rrahman Jasharaj, të nesërmen isha 5 orë negociata me Serbinë. Të nesërmen kishim lajmin për grevën. Pra kishim një kryeministër që po diskutonte me një fqinjë tonë verior agresiv, dashakeq, në një moment kur tek shtëpia ishte paralajmëruar greva masive. Me 17 merr vendim BSPK-ja për grevë dhe përcakton udhëheqësin e Këshillit Grevist me 18 unë jam në negociata në Bruksel”, ka deklaruar Kurti përcjell Insajderi.

“Nëse e do shtetin mbledhjen e mbanë me 19 kur kthehem unë”, tha kryeministri. Kurti është shprehur i bindur që “greva po përdoret si armë” ndaj tij.

Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Presidentja e shkeli Ligjin për simbolet!?

Nëse ju klithni “shkelje ligji” duke ia bërë me...

SUBSCRIBE

Të sponsorizuara

Artmotion ripertrinë marrëveshjen – Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor....

PRINCE CAFFE shpërblen pjesëmarësit e lojes shpërblyese HAP dhe FITO

Prince Caffe si prodhuesi më i madh i kafesë...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

SHKRUAJ KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here