spot_imgspot_img

Lajme

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të Inteligjencës (BIA) 2009 dhe bisedat e tyre të përgjuara në vitin  treguan qartë për zorin...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga Albin Kurtit. Ai ka respektin maksimal për atë se ka fituar mbi 50% të votave...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

Vllasi kërkesë Kurtit: Shqyeje Asociacionin

Avokati dhe ish-politikani, Azem Vllasi, për takimin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, thotë se nuk mund të...

​Kurti dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet sot në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në kuadër të bisedimeve për zbatimin e...

Daut Haradinaj: Në Llukë të Deçanit para 33 vjetësh u mbyll plaga e hasmërisë

Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka kujtuar pajtimin e gjaqeve në Llukë të Deçanit në 33-vjetorin e kësaj ngjarje historike. Haradinaj ka thënë se prezenca...

Në Hagë nis dëshmia e dëshmitarit të 10-të kundër Pjetër Shala

Në Hagë ka nisur dëgjimi i dëshmisë së dëshmitarit të dhjetë kundër Pjetër Shalës. Për ta intervistuar dëshmitarin, Zyra e Prokurorisë së Specializuar ka kërkuar...

Protestojnë punëtorët e sektorit privat

Federate Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat të Kosovës ka nisur protestën për gjendjen e rëndë të punëtorëve të këtij sektori. Protesta e tyre...

Nëntë punëtorë kanë vdekur në vendin e punës gjatë këtij viti

Nëntë punëtorë kanë vdekur në vendin e tyre të punës për katër muaj në Kosovë. Edhe në rastet kur punëtorët lëndohen, kryetari i Sindikatës...

KFOR-i deklarohet për Urën e Ibrit: Kjo çështje të zgjidhet me dialog

KFOR-i është deklaruar në lidhje me hapjen e Urës së Ibrit për qarkullim, duke thënë se kjo çështje duhet zgjidhur përmes dialogut politik. Kështu ka...

Qeveria për urën mbi Ibër: Heqja e pengesave të lëvizjes, vendim i drejtë

Qeveria e Kosovës e ka quajtur vendim të drejtë nismën e Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut për hapjen e plotë për qarkullim të...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë...

Reagojnë SHBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Në “Lagjën e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut është...

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetëizolim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë...
spot_img