spot_img
https://www.facebook.com/Msillosi

Majlinda Kelmendi i sjell medalje Kosovës edhe si trajnere

Kosova ka fituar edhe një medalje në sportin e Xhudos. Garusei Blin Kuka, ka fituar medalje në Kampionatin Ballkanik për kadet në kategorinë 90 kg, shkruan IndeksOnline. E për këtë sukses ka merita edhe kampionja olimike, Majlinda Kelmendi, e cila në këtë kampionat ishte trajnere e ekipit nga Kosova. Për këtë sukses ka njoftuar trajneri Driton Kuka, i cili ka thënë se me këto suksese është i bindur se Koosva ka të ardhme të ndritur në Xhudo.

Postimi i plotë:

Blin Kuka 90 Kg
Kampionati Ballkanik për kadet
Medalja e Blinit në Ballkanik po më përforcon bindjen për të ardhme të ndritur të xhudos së Kosovës!

Një grup i garuesve të vendit tonë udhëtuan drejt Turqisë në Ballkanik dhe u prezentuan mirë.
Pos Blinit performoj mirë edhe Rrezarta Alimi që fitoj dy lufta e mandej pësoj humbje kurse luftën për medalje ishte shumë e pafat dhe u radhit e 5.
Garuesit tjerë duhet të punojnë më shumë drejt medaljeve në garat tjera.

Majlinda ishte me ekipin kurse referi ynë me Licencë IJF Fatmir Salihaj në këtë garë ishte supervisor dhe po avancon drejt ngritjes tutje.
Majlinda u zotua që do ma kaloj si trener dhe e ka nisur mbarë rrugëtimin e saj

Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Presidentja e shkeli Ligjin për simbolet!?

Nëse ju klithni “shkelje ligji” duke ia bërë me...

SUBSCRIBE

Të sponsorizuara

Artmotion ripertrinë marrëveshjen – Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor....

PRINCE CAFFE shpërblen pjesëmarësit e lojes shpërblyese HAP dhe FITO

Prince Caffe si prodhuesi më i madh i kafesë...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

SHKRUAJ KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here