spot_img
https://www.facebook.com/Msillosi

Përfaqësuesi i SBASHK’ut: I thash Hekuran Muratit nëse kjo është zgjidhja, unë kaloj në Vetëvendosje

Ministri Hekuran Murati ka nisur sot raportimin e tij në Komisionin parlamentar për Arsim, duke thënë se përfaqësuesi in SBASHK-ut, Ymer Ymer është me një parti politike. Ymeri, në një bisedë në Frontal të T7 flet për diskutimet e sotme me ministrin.

Përfaqësuesi i SBASHK-ut tregon se i ka thënë sot ministrit Murati se nëse çështja kryesore është se kush nga SBASHK me cilën parti është, atëherë ai është i gatshëm t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje, për ta arritur zgjidhjen e ngërçit.

“I thash z. Murati, nëse është zgjidhje, unë po kaloj në Vetëvendosje. Nëse problemi i krejt kësaj zgjidhje është kjo, unë mund të kalojë në Vetëvendosje brenda 2-3 ditëve”, thotë Ymeri.

“Hyrja në këto biseda, për ne, është një tentim për të mos u ndal greva. Ministri Murati më shumë tentojke ta thëllojë ndasinë se sa të ofrojë”, ka thënë Ymeri.

Ai thotë se Murati nuk foli asnjë fjalë rreth kërkesave të tyre, se sa është kostoja buxhetore për to, por, sipas Ymerit, ministri “vazhdoi retorikën”.

Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Presidentja e shkeli Ligjin për simbolet!?

Nëse ju klithni “shkelje ligji” duke ia bërë me...

SUBSCRIBE

Të sponsorizuara

Artmotion ripertrinë marrëveshjen – Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor....

PRINCE CAFFE shpërblen pjesëmarësit e lojes shpërblyese HAP dhe FITO

Prince Caffe si prodhuesi më i madh i kafesë...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

SHKRUAJ KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here