spot_img
https://www.facebook.com/Msillosi

Sondazhi i fundit, Syla: Ka po shkojnë votuesit e VV’së?

Gazetari Valon Syla ka komentuar përkrahjen e partive kosovare nga të dhënat e matjeve të kryera nga UBO Consulting. Syla në emisionin në T7 shtroi pyetjen se: Ka po shkojnë votuesit e VV’së?

“Pak po i besoj këtij hulumtimi, nga krejt ajo që kemi pa është se VV’ja ska bo kurgjo dhe rezultati është përafërsisht qaty. Dikujt munet me iu dok rënie, por ka po shkojnë këta votues.

Votuesit e LDK’së po lëvizin, janë ata të partisë GUXO që po i kthehen LDK’së?. Partia Guxo ata kurrë ma shumë se 3.3 për quind nuk i kanë marrë nëpër sondazhe, ndërsa sot figurojnë me 1.1 për qind. Ajo cka shihet se LDK’ja dikun po i kthen votat, dhe ato votat duhet të jenë ato që i shkun VV’së në zgjedhjet e 14 shkurtit”, tha ai.

Tutje, ai thotë se një pjesë e votuesve të partisë Guxo mundet të kalojë në LDK, por megjithatë ai është skeptik për pjesën tjetër të votuesve të VV’së.“Ajo cka po më bën në dyshim është se VV’ja ka humb dikun gati se 15 për qind, po hajde paska ra, po qajo votë ku po shkon? Po bartet qajo pjesa e GUXO te LDK. Po cka po ndodh me atë pjesën tjetër, po abstenon apo po e lëshon vendin”, tha ai.

Op/Ed

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Presidentja e shkeli Ligjin për simbolet!?

Nëse ju klithni “shkelje ligji” duke ia bërë me...

SUBSCRIBE

Të sponsorizuara

Artmotion ripertrinë marrëveshjen – Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor....

PRINCE CAFFE shpërblen pjesëmarësit e lojes shpërblyese HAP dhe FITO

Prince Caffe si prodhuesi më i madh i kafesë...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

SHKRUAJ KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here