spot_img
spot_img

Sveçla për zgjedhjet në veri: Ne koordinohemi me aleatët tonë, është presidentja ajo që vendos

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se policia dhe KQZ-ja do të dalin me rekomandimet e tyre dhe në fund është presidentja ajo që vendos për sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve në katër komunat veriore.

“Unë po pres që qoftë KQZ-ja apo Policia e Kosovës të dalin me rekomandimet e tyre, të cilat pastaj do t’ia përcjellim presidentes së vendit, kryeministrit e kryetarit të kuvendit për të marr veprimet e duhura në lidhje me këtë”, tha Sveçla.

Më tej, ai komentoi edhe thirrjet e ShBA-së që zgjedhjet në katër komunat veriore të shtyhen, duke thënë se Qeveria e Kosovës koordinohet me aleatët e saj, por vendimi i përkes presidentes Osmani.

“Ne, patjetër që koordinohemi me të gjithë aleatët tanë dhe patjetër se me seriozitetin më të madh do të merren parasysh këto apele që po vijnë nga ShBA-ja, por megjithatë për të marr vendimin e duhur është presidentja e vendit”, është shprehur Sveçla në RTK.

Op/Ed

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Miranda Shala për Albin Kurtin: “E kemi bërë Zot, një të pazotë”

Më kujtohet akoma kur bërtisja me të madhe 'NATO-UÇK'...Atëkohë...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Dyfish n’plus me Artmotion!

Artmotion vjen me ofertën DYFISH n’plus me DYFISH Resivera,...

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Sot është shëndosh e mirë, por dikur një nga...
spot_img

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...