spot_imgspot_img
spot_img

Trofeu që e kompleton si më të mirin në histori, përfundon në duart e Messit

Argjentina dhe Lionel Messi kanë pranuar trofeun e Kupës së Botës, që është i pari për këtë të fundit dhe i treti në histori të përfaqësueses së tij.

Argjentinasit ia dolën të fitonin nëpërmjet penalltive ndaj Les Blues në finale të Kampionatit Botëror, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultatin 3-3. Golat për Argjentinën i shënuan Lionel Messi me dy dhe Angel di Maria, ndërsa për Gjelat – Kylian Mbappe realizoi het-trik. Ky ishte trofeu i vetëm që i mungonte 35-vjeçarit në karrierë, derisa me pranimin e tij, tani ai mund të konsiderohet si më i miri në histori të futbollit.

Video më poshtë:

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë dhe shumë trofeve të tjerë të mëdhenj më në fund e pranoi trofeun në duar, si kapiten i Argjentinës dhe është një gjë që shumë tifozë të tij e kanë dashur me vite e vite. /Telegrafi/

Op/Ed

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Kjo javë do të jetë një super javë sportive...

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Marsi sivjet vjet me edicionin e ri të garës...

UEFA Champions League rikthehet në Artmotion më 14 Shkurt!

Yjet e futbollit botëror rikthehen në skenën më prestigjioze...
spot_img

Mesazhi i qartë i Gjermanisë: Pa pjesëmarrje të serbëve në zgjedhje në veri, nuk ka as Asociacion

Gjermania e ka bërë të qartë sot se pa pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet lokale të parakohshme që do të mbahen në...

Kurti tregon kërcënimin e Serbisë kur ua tregoi ofertën për Asociacionin: Thanë jo, çfarë t’iu bëj unë tash?

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar sonte se ka bërë vazhdimisht oferta në dialogun me Serbinë. Ai tha se e fundit ishte në pasditen...

Kryediplomati i Austrisë flet për Asociacionin, përmend Tirolin Jugor si model

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, ka theksuar sot se është i kënaqur që takimi me homologun e tij serb, Ivica...