spot_imgspot_img
spot_img

Zjarr në kulmin e ndërtesës së Radio Kosovës

Zjarri që ka rënë në kulmin e ndërtesës së Radio Kosovës, që ndodhet në qendër të Prishtinës, ka bërë që i tërë objekti të mbetet pa energji elektrike.

Zjarrëfikësit kanë intervenuar pasi kanë marrë një thirrje për rënie të zjarrit në këtë ndërtesë, raporton Televizioni Publik i Kosovës.

Në vend të ngjarjes janë edhe njësitet policore.

Në orët e vona, numri i punëtorëve në ndërtesë është i vogël, por në këtë objekt ndodhën shumë njësi të rëndësishme të RTK-së.

Mes tyre, janë edhe Radio Kosova 1, Radio Kosova 2 si dhe portali Rtklive.

Të gjitha këto media që janë në kuadër të RTK-së, për shkak të mungesës së energjisë elektrike, aktualisht janë jashtë funksionit.

Edhe më tej, nuk dihen shkaqet e rënies së këtij zjarri.

Gazeta Express ka tentuar të marrë një përgjigje nga Policia e Kosovës në lidhje me rastin, por të njëjtit ende nuk janë përgjigjur.

Op/Ed

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Kjo javë do të jetë një super javë sportive...

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Marsi sivjet vjet me edicionin e ri të garës...

UEFA Champions League rikthehet në Artmotion më 14 Shkurt!

Yjet e futbollit botëror rikthehen në skenën më prestigjioze...
spot_img

Konjufca: Nëse kërkohet Asociacion me kompetenca ekzekutive, s’vlen më asgjë, vendi shkon në zgjedhje

Kosova ka marrë garanci të forta ndërkombëtare se me asociacionin nuk do të krijohet niveli i tretë i pushtetit dhe nuk do të preken...

Mesazhi i qartë i Gjermanisë: Pa pjesëmarrje të serbëve në zgjedhje në veri, nuk ka as Asociacion

Gjermania e ka bërë të qartë sot se pa pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet lokale të parakohshme që do të mbahen në...

Kurti tregon kërcënimin e Serbisë kur ua tregoi ofertën për Asociacionin: Thanë jo, çfarë t’iu bëj unë tash?

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar sonte se ka bërë vazhdimisht oferta në dialogun me Serbinë. Ai tha se e fundit ishte në pasditen...