spot_imgspot_img

PaRrotlla

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka propozuar një traktat të paqes për mossulmim ndërmjet Kosovës dhe...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald Trump komentoi se si ky incident mund të ndikojë në rezultatin e zgjedhjeve amerikane në vjeshtë,...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, tha se Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), nuk...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin kundër ish-presidentit amerikan, Donald Trump për dokumente të klasifikuara të Departamentit amerikan të Drejtësisë, çka...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale e VV-së qënka lëshuar në sulm, duke propaganduar për gjoja çmimet e shtrenjta në bregdetin...

A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?

Pas paraqitjes së tij të dobët në debatin e parë me ish Presidentin Donald Trump, Presidenti Joe Biden është përpjekur të sigurojë Partinë Demokrate...

Izet Mexhiti; Falënderojmë Frontin që ka filluar të përkrah programin e VLEN-it

Zv. Kryeministër i Parë i RMV-së dhe ministër i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Izet Mexheti me anë të një postimi në facebook thotë...

Meloni-t “i soset durimi” nga vonesa e Biden (mimikat e saj bëjnë xhiron e rrjetit)

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni u shfaq e mërzitur në mëngjesin e së enjtes, ndërsa ajo dhe liderë të tjerë botërorë prisnin që presidenti Biden...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale...
spot_img