spot_imgspot_img

PaRrotlla

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të Inteligjencës (BIA) 2009 dhe bisedat e tyre të përgjuara në vitin  treguan qartë për zorin...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga Albin Kurtit. Ai ka respektin maksimal për atë se ka fituar mbi 50% të votave...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

Reagojnë SHBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Në “Lagjën e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut është dëgjuar një shpërthim. Lajmi më pas u konfirmua edhe nga Policia e Kosovës, ndërkohë, gjatë...

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetëizolim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë që të ndjekin rekomandimet e dhëna nga Shtetet e Bashkuara për procesin e dialogut me...

Zelensky kërkon ndihmë për luftën dhe planin e paqes në Washington

Presidenti i Ukrainës përfundoi të enjten takimet e tij në Shtetet e Bashkuara ku kërkoi mbështetje ushtarake dhe përkrahje për planin e tij të...

Escobar: Sivjet Kosova ka humbur përkrahjen për njohje, NATO e integrim: Shpresojmë t’i bëjmë në 2024

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë për “Pavlovic Today”, është pyetur për masat e mundshme apo pasojat nga SHBA-ja...

Hajdar Beqa; Zgjedhjet tregojnë kush zvogëlohet e kush rritet e jo ata që flasin si Kim Jong Un

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë ditë më parë se zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe as opozitës. Sipas...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë...

Reagojnë SHBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Në “Lagjën e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut është...

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetëizolim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë...
spot_img