spot_img

Kuriozitete

Kosovari i “sinqertë” del të jetë kopjues

Në rrjete sociale e portalet kosovare po qarkullon një fotografi ku pretendohet që dikush diku në Kosovë e ka lënë një letër në një...

A e dini pse nuk ka parashuta në aeroplan udhëtarësh

Nëse keni fluturuar ndonjëherë me një aeroplan, me siguri keni pyetur veten pse linjat ajrore nuk ofrojnë parashuta për çdo pasagjer në rast aksidenti. Mungesa...

Pse kirurgët veshin mantel të gjelbër?

A keni menduar ndonjëherë se përse doktorët veshin mantel të gjelbër ose të kaltër gjatë kohës që janë në dhomën e operimit, por asnjëherë...

Në tru ekziston butoni “fshije” | Shkencëtarët zbulojnë si të zhdukni momentet e këqija

Me siguri ja u kanë thënë disa herë këtë shprehje: “është gjithçka në kokën tuaj!” Sipas shkencës kjo shprehje është e vërtetë dhe jo...

Mëngjesin e nisë me dy gota raki/ Njihuni me 93-vjeçarin që vozitë veturë dhe është martuar për herë të tretë

Në vend të kafes, mëngjesin e nisë me dy gota raki. Pas tyre, Tun Lasku kujdeset që të ushqejë edhe dy qentë e tij...

Depresioni sezonal: Pse ndodh, dhe si t’i menaxhoni simptomat

Nga Harriet Bowyer Duke qenë se moti po bëhet më i ftohtë dhe ditët më të shkurtra, disa njerëz po vërejnë se kanë më pak...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img