spot_imgspot_img

Kulturë

Ansambli Muzikor sjell Adem Jasharin në Tetovë

Në Tetovë është shënuar edhe një e arritur në kulturën shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ansambli Muzikor ka hedhur në skenë koncertin e parë...

EUROVISION 2024 – Gjithçka që duhet të dini

Javën e ardhshme në Suedi do të zhvillohen gjysmëfinalet dhe finalja e Eurovisionit të 68-të. Britania e Madhe kualifikohet automatikisht për në finale edhe pse...

Arrestohet Soni Malaj dhe Sinan Vllasaliu u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. Sipas raportimeve të mediave, artistët do të performonin në një “BajramParty”...

Ka ndërruar jetë, Hisen Berisha shqiponja e vallës shqipe nga Pollogu

Sot, paska ikur shqiponja e valles shqipe nga Pollogu, HISEN BERISHA - BACA CENË në fluturimin e tij të fundit - pakthim. Në mitologji...

“Fusha antimagnetike në makrobotë”, e autorit Naim Krasniqi botohet edhe në gjuhën angleze

Naim Krasniqi, shkencëtar i fushës së fizikës dhe më gjerë, pas botimit në gjuhën shqipe, ka botuar edhe në gjuhën angleze librin “Fusha antimagnetike...

Ditëlindja e Faik Konicës

Faik Konica u lind më 15 mars 1876 në Konicë dhe vdiq më 14 dhjetor 1942 në Uashington. Konica ishte magjistër i artit dhe...

Opera e Kosovës ka nderin të prezantojë alton Besiana Mehmedi në rolin e Plakës

Këto ditë janë mbajtur provat gjenerale të hapura për operën e parë kosovare “Goca e Kaçanikut” e cila u shfaq për nxënësit e shkollave...

Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit: Shpirtshitur, feja jonë është vetëm Shqiptari

Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza ka reaguar ndaj deklaratës së hoxhës Shefqet Krasniqi i cili në një emision televiziv tha: “M’dhimbset Shkurte...

“Çmendur”, Mal Retkoceri fiton çmimin e parë në Fest 62

Mal Retkoceri është fitues i çmimit të parë në Festivalin e 62 të këngës në RTSH me këngën "Çmendur". Mes emocionesh ai u shpreh...

“Zemrën n’dorë”, Besa Kokëdhima përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion 2024

Besa Kokëdhima do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion 2024! Me këngën “Zemrën n'dorë, Besa ka marrë besimin e publikut për të përfaqësuar Shqipërinë në...

Bleona Qereti i dhuron puthje Grenellit, ky i publikon pamjet nga tubimi me komunitetin shqiptar në Nju Jork

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, në prag të 28 Nëntorit, festës së pavarësisë së Shqipërisë ka pranuar çmimin...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Euro 2024 | Sot ndeshja Kroaci-Shqipëri, të gjithë sytë nga “derbi ballkanik”

Sot hapet raundi i dytë i ndeshjeve të grupeve...

Veterani i UÇK-së që erdhi nga mërgata për të mbrojte tokën e Kosovës. Afrim Bunjaku u vra duke luftuar Milan Radoiçiqin

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili dje...

UÇK burim frymëzimi për brezat!

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës       Shënimi i...

Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK’së – tani të angazhohemi për anëtarësim në NATO

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Rifat Jashari i emocionuar: Më i kënaqur s’kam qenë kurrë se kur e arritëm çlirimin e Kosovës

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, është shprehur i...
spot_img