spot_img
spot_img

Ekuadori e nis me fitore në Kupën e Botës, mposht Katarin

Ekuadori e ka nisur me fitore në Kupën e Botës të këtij viti.

Ekuadorianët shënuan fitore ndaj nikoqirit të turneut, Katarit, në ndeshje hapëse.

Ndeshja e zhvilluar këtë të diel në stadiumin “Al Bayt” përfundoi me rezultatin 0:2.

Enner Valencia ishte futbollisti që ia siguroi fitoren ekipit të tij, pasi ishte autor i të dy golave.
Ai fillimisht shënoi në minutën e 16-të nga pika e penalltisë dhe më pas shënoi me kokë në minutën e 31-të.

Vlen të theksohet se kapiteni i Ekuadorit shënoi edhe në minutën e tretë, por goli iu anulua nga VAR-i për shkak të pozitës jashtë loje.

Kështu, Ekuadori tani udhëheq në Grupin A me 3 pikë, kurse Katari renditet i fundit.

Ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet nesër, mes Senegalit dhe Holandës.

Op/Ed

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Miranda Shala për Albin Kurtin: “E kemi bërë Zot, një të pazotë”

Më kujtohet akoma kur bërtisja me të madhe 'NATO-UÇK'...Atëkohë...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Dyfish n’plus me Artmotion!

Artmotion vjen me ofertën DYFISH n’plus me DYFISH Resivera,...

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Sot është shëndosh e mirë, por dikur një nga...
spot_img

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...