spot_img

Shëndetësi

Gjashtë zakonet më të mira për ta mbajtur trurin në formë sipas shkencës

Nëse keni pasur ndonjëherë ndjenjën se nuk jeni më aq të mprehtë sa dikur -për shembull ndoshta zhgënjeheni kur nuk gjeni dot emrin e...

Përfitimet e konsumimit të çajit, dy gota në ditë ju ndihmon të jetoni më gjatë

Ata që pinë më shumë se dy gota çaj në ditë, kanë gjasa të jetojnë më gjatë se ata që nuk pinë asnjë, sipas...

Mungesën e vitaminës B12 mund ta dalloni përmes këtij ndryshimi në fytyrë

Edhe pse roli i saj është i rëndësishëm në shëndetin e njeriut, nivelet e saj shpesh mund të jetë të ulëta. Vitamina B12 është...

Si ndikon kafja tek sistemi nervor brenda 15 minutash

Kafeina është një nga stimuluesit më të përdorur në botë. Kafeina shpalos vlerat e saj 15-20 minuta pasi futet në organizëm. Sipas të dhënave...

Një banane në ditë mund të mbajë larg disa lloje kanceri, por ka rëndësi sa e pjekur është

Një studim 20-vjeçar ka zbuluar se niseshteja te bananet mund të zvogëlojë rrezikun e disa llojeve të kancerit me më shumë se 60%. Studimi, i...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img