spot_imgspot_img

Op/Ed

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka propozuar një traktat të paqes për mossulmim ndërmjet Kosovës dhe...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale e VV-së qënka lëshuar në sulm, duke propaganduar për gjoja çmimet e shtrenjta në bregdetin...

Edhe një hap i madh drejtë diktaturës neokomuniste

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës (PDK)   Miratimi i ligjeve për Këshillin Prokurorial, Ligjin për Komisionin e Pavarur për Media dhe Ligjin për...

Qeveri me veti pule, që i bën zhurmë mospunës

Shkruan: Hisen Berisha / Deputet i Parlamentit të Kosovës (PDK)   Se kemi të bëjmë me një kastë politike mashtruesish këtë e kanë dëshmuar me këto...

Zeka; Kadare ishte Piramida e Keopsit të Shqipërisë

Nga Milam ZEKA Kush ishte “mëkati” Ismail Kadaresë?! Kadare ishte Piramida e Keopsit të Shqipërisë Ata qe duan me mesu se qysh duhet me dashtë, me respektua...

Më keq se Serbia!

Nga Akan Lika Në debatin për formimin e Qeverisë së re në RMV "dikush" (askush) si Adnan Azizi (deputet në Kuvend), duke...

Republika e Kosovës siguron ruajtën dhe mbrojtjen e trashëgimisë kulturore dhe fetare

Nga Bastri Beka - Feniksi Republika e Kosovës është shtet laik dhe neutral në çështje të besimeve fetare, siç e parashikon Neni 8 i...

UÇK burim frymëzimi për brezat!

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës       Shënimi i 25-vjetorit të çlirimit na përkujton në fundin e një periudhe të errët të historisë dhe...

Ku po mbetet statusi ynë?

Nazmi Beqiri - Ish nënkryetar i BDI-së "E kanmja (lakmia) e prish burrin", thoshin, dhe ah, sikur të kishte mbetur te "ai", burrë, por "burrin"...

Ti nuk e di çka është lufta, Gash!

Nga Kimete Berisha ; - 1998 ..Në autobus. Duke u kthyer nga puna e redaksisë (shkrimet i mbaja në gjinjë), për në banesë në veriun...

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani po i jap të drejtë në reagim, Kryeministrit shqiptarë, kur deklaroi se, “një person që...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale...
spot_img