spot_imgspot_img

Op/Ed

SHBA “ndau” Shqipërinë nga Kosova

Nga Mero Baze Dukej sikur ishte një koincidence e keqe oraresh. Ndërkohë që sekretari i Shtetit Blinken në Tiranë, deklaroi se sjellja e Shqipërisë...

SHQIPTARËT,TË VETMIT QË E KUJTOJNË ME KAQ ADMIRIM EDHE SOT PRESIDENTIN WILSON

Nga Prof. dr. Skender ASANI Sot, një shekull më parë, ka qenë dita e parafundit e jetës së Presidentit të 28-të amerikan, Woodrow Wilson. Pas...

Me improvizime dhe projekte copy paste nuk zhvillohet shteti

Nga Hisen Berisha  Me improvizime e propagandë në konferenca shtypi nuk zhvillohet shteti. Asgjë të mirë për ketë vend, ka dëshmuar se nuk mund të bëj...

Qeveria, nxit tema në dëm të Kosovës, në axhendën e dialogut me Serbinë

Të gjitha marrëveshjet, që ka nxitur kjo qeveri, me veprime politike të pa maturuara ndaj kushtetutës dhe të pa harmonizuara me partnerët, me theks...

Shpopullimi masiv, drama më e madhe e shqiptarëve në shekullin XXI

MIRANDA RIRA Shpopullimi i Shqipërisë është një nga sfidat më të mëdha të shekullit në të cilin jetojmë. Sipas INSTAT, në 1 janar të vitit...

Në prizmin e artistit muzikor me rastin 42 vjetorit të shuarjes së Jusuf Gërvallës

  Shkruan: Mr.Shkodran Tolaj Jusuf Gërvalla, padyshim që paraqet një prej figurave shumëdimensionale në jetën publike shqiptare. Jeta e tij u “pre” në formën më të...

Sot, dje, por edhe nesër, Ali Ahmeti do të jetë armiku kryesor i këlyshëve të UDB-së

Nga Astrit Gashi  Pak ditë para mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, nga e cila do të zyrtarizohët Talat Xhaferi si kryeministër...

Rasti i Astrit Deharit ndodhi gjatë revolucionit terrorist të “shamijave të kuqe”

Nga Hisen Berisha Zonja vetingu, vazhdon me refrenin autik, se rasti Dehari ju takon qeverive të para shtatë viteve. Edhe pse ky rast ndodhi gjatë...

BREDHI I VITIT TË RI NUK KA TË BËJË ME KRISHTERIMIN

Nga Labinot Gjini Janë të shumtë ata që sot të urojnë Krishtlindjet me bredhin e vitit të ri. Ai tanimë identifikohet nga vetë besimtarët e...

Jo në emër timin! JO NË EMËR TË POPULLIT TË KOSOVËS…! Mirëserdhe vëlla

Nga Astrit Gashi   Nëse diçka në botë ka "Sui Generis"kjo është Gjykata Speciale (kinse e Kosovës) pa asnjë shenjë të Kosovës, përveç të akuzuarave padrejtësisht,...

A po i fryjnë vetëgjyqësisë dhe gjakmarrjes?

Nga Mirjeta Bazhdaraj Prindi që po provohet të akuzohet, se ka vrarë nënën e fëmijëve të tij, deri sa nuk ka hetim, shqyrtim të fakteve...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Gjermania legalizon kanabisin

Gjermania i është bashkuar një grupi të vogël shtetesh...

Prokuroria kërkon dënimin e Konjufcës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Në fjalën përfundimtare, prokurori Besart Mustafa ka kërkuar që...

BE vendos sanksione të reja kundër Rusisë

Bashkimi Evropian ka prezantuar paketën e re të sanksioneve...

Çitaku: Rusia po akuzon Ukrainën për trafikim me organe, skenari si me UÇK-në

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka shkruar në rrjete...

Stano: Sjellja e Bislimit ndaj zyrtarëve të BE-së, e papranueshme

Sjellja e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, ndaj zyrtarëve...
spot_img