spot_img

Teknologji

Ky është çmimi i Iphone 14 dhe 14 plus

Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të dizajnit të iPhone 13 – duke përfshirë çipin e...

Çka iu ndodhë pasagjerëve të palidhur në rast të një aksidenti

Një faqe në rrjetin social “Twitter” ka publikuar një video-montazh se si pasagjerët e palidhur, kur aksidentohen, përplasen rëndë me xhamin ballor të veturës. Ndërsa,...

Jo vetëm rruga më e shpejtë apo pa pagesë, Google Maps do të tregojë rrugët ekologjike

Google ka përditësuar Maps, duke filluar nga sot. Kështu nga 7 shtatori, në 40 vende evropiane, është e mundur të zgjidhet një rrugë e...

Samsungu tallet pak me Applen, shkak – mungesa e inovacionit

Kompania Samsung ka publikuar një reklamë për pajisjet Galaxy S22 Ultra dhe Z Flip 4, dhe në të gjitha këto ka “tallur” edhe Applen...

Twitter më në fund po teston “butonin për redaktim”

Pas vitesh të përdoruesve që kërkonin një veçori të tillë, Twitter më në fund po teston “modifikimin e tweet-eve”. Twitter (TWTR) tha të enjten në...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img