spot_imgspot_img

Sport

Euro 2024 | Sot ndeshja Kroaci-Shqipëri, të gjithë sytë nga “derbi ballkanik”

Sot hapet raundi i dytë i ndeshjeve të grupeve në Kampionatin Europian. Siparin e ngre pikërisht ndeshja Kroaci-Shqipëri, e konsideruar si një derbi ballkanik,...

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova ka vazhduar me paraqitje fantastike por nuk ka vend të Kosova

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova ka vazhduar me paraqitje fantastike në elitën e futbollit francez Ligue 1 me fanellën e Lille. Sulmuesi kosovar ka gjetur...

“Dallëndyshja” bëhet trajner i Feronikelit 74

Ish-futbollisti i njohur, Shefki Kuqi është trajneri më i ri i Feronikelit 74’. Kjo është konfirmuar për Klankosova.tv. nga presidenti i klubit nga Drenica, Erlind...

Federata Evropiane e Xhudos shkruan për garën që po zhvillohet në Prishtinë

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) po e përcjell me vëmendje Kampionatin Evropian të Hapur që po mbahet në Prishtinë. Pas pjesë së parë të garave,...

Sot hidhet shorti për Euro 2024, Shqipëria mëson fatin e saj

Sot  do të hidhet shorti i fazës së grupeve për kampanjën e Evropianit “EURO 2024” në Berlin. Ekipet konkurruese do të zbulojnë fatin e...

Duka: “Dua Serbinë” në grup

Armand Duka, presidenti i FSHF-së, në një intervistë për News24, dy ditë përpara shortit të “Euro2024”, nuk nguroi të shpreh dëshirat e tij. Duka...

Banderola e tifozëve kosovarë në Juventus-Inter: Kemi udhëtuar 1680 kilometra për t’ju parë

Në ndeshjen derbi ndërmjet Juventusit dhe Interit kanë qenë prezent edhe një grup i tifozëve kosovarë. Në tribunat e “Allianz Stadium” në Torino, ata shpalosën...

Rama podcast me futbollistë të Kombëtares: Ta shënoni emrin me gërma të arta në historinë e futbollit shqiptar

Kryeministri Edi Rama në episodin 11 të sezonit 2 të podkastit “Flasim’’, kishte të ftuar futbollistët e kombëtares Myrto Uzuni, Elseid Hysaj, Mario Nitaj,...

Shqipëria në vazon e dytë, Italia e Zvicra në të katërtën

Me ndeshjet e së martës mbrëma kanë përfunduar kualifikimet e rregullta për Euro 2024. 21 përfaqësueset tashmë dihen dhe në verën e ardhshme do të...

Kosova e shkarkon selektorin Gliha

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e...

Shorti i EURO 2024 do të hidhet më datë 2 dhjetor

UEFA organizon ceremoninë në atë datë në orën 18:00 në Hamburg, ku do të mësohet rrugëtimi i secilës skuadrës që është kualifikuar në këtë...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale...
spot_img