spot_img
spot_img

Limaj: Po të isha në Kuvend, e kisha çmontu Kurtin për 6 muaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se opozita nuk duhet të ndihet e pafuqishme përballë Qeverisë Kurti, kjo pasi 50% të qytetarëve të Kosovës nuk e kanë votuar këtë qeveri.

”Popull opozitar që është kundër këtyre politikave është 50% të paktën e kanë thënë rezultatet zgjedhore dhe ata njerëz presin të përfaqësohen, a e ndjejnë sot njerëzit opozitar veten të përfaqësuar në parlament? A e ndjejnë ata qytetarë që e kanë votuar për votën opozitare veten të përfaqësuar në parlament? Sipas meje ky duhet të jetë preokupimi i opozitës, jo se çfarë thonë ata tjerët, se ne pak a shumë e dimë çka thonë ata tjerët”, tha Limaj në Klan Kosova.

Limaj tutje tha se opozita e ka përballë një parti e cila e ka mohuar shtetin e Kosovës.

”Opozita nuk duhet të ketë kompleks, ata njerëz që janë sot në opozitë duhet të ndihen krenar që e kanë bërë Kosovën shtet në kohën kur ata që i kanë përballë e kanë mohu shtetësinë. Sikur të isha në parlament për gjashtë muaj e kisha çmontu atë, sepse unë jam krenar me atë që e kam bërë për vendin tim. Opozita parlamentare duhet ta ketë parasysh që përballë e ka një grup që e ka mohu shtetin, që e ka mohu procesin e Rambujesë, e ka mohu Vjenën, duke thënë s’ka shtet Kosova, s’ka ushtri Kosova, s’ka liri Kosova, e ka keqpërdorë flamurin kombëtar, e ka keqpërdorë bashkimin kombëtar, se ka shpifë, e mashtru, e fëlliqë, e përça këtë popull me shpifje e mashtrime”, përfundoi Limaj.

Op/Ed

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Miranda Shala për Albin Kurtin: “E kemi bërë Zot, një të pazotë”

Më kujtohet akoma kur bërtisja me të madhe 'NATO-UÇK'...Atëkohë...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Dyfish n’plus me Artmotion!

Artmotion vjen me ofertën DYFISH n’plus me DYFISH Resivera,...

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Sot është shëndosh e mirë, por dikur një nga...
spot_img

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...