spot_img
spot_img

“Nëse do të kisha një vajzë, do të doja që ajo të martohej me të” – Deklarata befasuese e Tares për futbollistin serb

Igli Tare ka shpjeguar në një mënyrë interesante dhe befasuese se sa shumë do të thotë Sergej Milinkovic-Savic për klubin e tij. Në një intervistë për “Mozzartsport”, ish-sulmuesi shqiptar foli për reprezentuesin e Serbisë, transmeton Gazeta Express. “Ai mbërriti këtu si fëmijë dhe tani është një burrë i rritur, një baba”, tha fillimisht ai.

“Pas tetë vitesh, ai është një person i rëndësishëm për ne, jo vetëm një lojtar. Kjo është ajo që unë vlerësoj më së shumti tek ai, ai është një qenie njerëzore kaq modeste, kurrë arrogant apo mendjemadh”, shtoi Tare.

Tutje, drejtori sportiv i lacialëve tha se nëse do të kishte vajzë, do të dëshironte që ta martonte me Savicin.

“Nëse do të kisha një vajzë, do të doja që ajo të martohej me të. A është kjo mjaft e qartë se sa shumë më pëlqen ai? Ndonjëherë pas një ndeshjeje, ai do të vijë tek unë dhe do të më pyesë nëse ka bërë mirë apo keq. Unë gjithmonë përgjigjem se ai mund të bëjë më mirë dhe pastaj ai qesh se nuk jam i kënaqur kurrë”, u shpreh ish-reprezentuesi i Shqipërisë.

Milinkovic-Savic tani është 27 vjeç dhe sapo është bërë baba për herë të parë këtë javë. /Gazeta Express/

Op/Ed

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Miranda Shala për Albin Kurtin: “E kemi bërë Zot, një të pazotë”

Më kujtohet akoma kur bërtisja me të madhe 'NATO-UÇK'...Atëkohë...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Dyfish n’plus me Artmotion!

Artmotion vjen me ofertën DYFISH n’plus me DYFISH Resivera,...

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Sot është shëndosh e mirë, por dikur një nga...
spot_img

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...