spot_imgspot_img

Rajon & Botë

Orbán bojkoton seancën parlamentare për ratifikimin e anëtarësimit të Suedisë në NATO

Partia në pushtet e Hungarisë, Fidesz ka bojkotuar një seancë parlamentare, të thirrur nga opozita për të ratifikuar anëtarësinë e Suedisë në NATO. Partia e...

Situata alarmante në Europë! “Kokteji” i viruseve mbush spitalet, mjeku italian: Gripi më i keq i 20 viteve të fundit

Autoritetet shëndetësore në vendet evropiane janë në gatishmëri të shtuar për shkak të “koktejit” të viruseve, pasi së bashku me qarkullimin e koronavirusit. Rastet me...

Zyrtare, Spanja njeh pasaportën e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka konfirmuar se Spanja njeh pasaportën e Kosovës. Bislimi në një postim në Facebook shkruan se DG Home ka njoftuar...

Organizatori i sulmit në Banjskë, Radoiçiqi në mesin e 100 biznesmenëve më të pasur të rajonit

Organizatori i sulmit në Banjskë, Milan Radoiçiq, del të jetë njëri prej njerëzve më të pasur në rajon, sipas listës të publikuar nga media...

Vendimi që pritet nga Supremja: A do të mund ta vazhdojë Trump garën për president?

Associated Press Gjykata Supreme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pritet të vendosë nëse ish-presidenti Donald Trump mund ta vazhdojë garën për Shtëpinë e Bardhë,...

Antonio Guterres, ka kërkuar përmbajtje maksimale nga të gjitha palët pas sulmit në Bejrut të Libanit

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka kërkuar përmbajtje maksimale nga të gjitha palët pas sulmit në Bejrut të Libanit...

Aleksandër Vuçiçit i prishet festa. Vëzhguesit e pavarur evidentuan shumë parregullsi në proces

Aleksandër Vuçiç e forcoi pushtetin e tij në Serbi, pasi partia e tij e siguroi një mandat të ri qeverisës nga zgjedhjet parlamentare të...

Libri për Masakrën e Tivarit në duart e lexuesve amerikanë

Në Universitetin e Nju Jorkut, u prezantua para publikut amerikan botimi në gjuhën angleze i librit “Dimri i gjatë i vitit i 1945” me...

Ish-kreu i SHISH: Në sytë e Metës u pa frikë, bashkë me Berishën janë profesionistë në korrupsion

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi ka komentuar paraqitjen e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta në SPAK, duke theksuar se në sytë e...

Serbia në fushatë zgjedhore, Vuçiç: Kosova do jetë e Serbisë, paga mesatare do shkojë 1400 euro!

Presidenti Vuçiç e nisi fushatën elektorale për zgjedhjet e 17 dhjetorit në takimin me mbështetësit e tij në Leskovc në jug të Serbisë. Ai foli...

Hillary Clinton e krahason Trumpin me Hitlerin dhe paralajmëroi se ai do t’i jepte fund demokracisë

Hillary Clinton e ka krahasuar Donald Trumpin me Adolf Hitlerin teksa ofroi një paralajmërim të hapur për rreziqet e një presidence të dytë Trump. Trump...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

“Kutia e Pandorës” bomba e VMRO-së që nxite urrejtje etnike

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut është bërë e...

Festohet datëlindja e Gjergj Kastriotit, Skënderbeut në Prishtinë

Nën organizimin e "Organizatës Shqiptaria" dhe shumë organizatave, shoqërive...

Organizata Shqiptaria kërkon që qytetarët të kenë mundësi që Shqiptarinë të zgjedhin si besim të tyre

Organizata Shqiptaria kërkon nga qeveria, Agjencia e Statistikave...

Prokuroria del me thirrje për vajzat e dëmtuara në grupin “Albkings”

Prokuroria Themelore e Prishtinës iu ka bërë apel të...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës...
spot_img