spot_img

Politikë

Dimal Basha: S’ban, nuk ban me u pagu pa punu

Deputeti i VV-së, Dimal Basha ka eskaluar gjatë seancës se Kuvendin, në fryrje ndaj përfaqësuesve të SBASHK-ut. Ai ka thënë se Rrahman Jashari ka...

Haki Abazi me akuza: Mimoza Kusari nuk është VV, të hapet debati brenda partisë

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, ka shpërthyer në kritika ndaj partisë së tij. Ai më së shumti e ka kritikuar shefen e grupit parlamentar...

Haradinaj: S’mund t’u ndalen pagat mësuesve në këtë krizë, qeveria të mos bëhet koprrace

Daut Haradinaj nga AAK ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet sa më parë të ekzekutojë pagat e mësimdhënësve për muajin shtator. Duke folur në...

Pas dorëheqjes së Latifit reagon Abdixhiku: Fajet? 20 vjet?

Pas dorëheqjes së ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi ka reaguar kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku. Kryetari i LDK-së ka thënë se...

Islami: Hashimi me 32% ta ka shpall shtetin, Ramushi me 12% e ka bo ushtrinë, Albini me 51% sen

Analisti i politikës, Dardan Islami, ka bërë një krahasim mes kryeministrash të Kosovës gjatë viteve. Ai ka krahasuar, ish-kryeministrin Hashim Thaçi, ish-kryeministrin Ramush Haradinaj...

Pacolli: Jam i ngopur me para e luks, s’mu dha asnjëherë mundësia që ta udhëheq dhe zhvilloj Kosovën

Pas shprehjes së hapur të irritimit me një video të VV-së ku është ekspozuar edhe vetë ai, presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli ka thënë...

Deliu-Bislimit: I keni 800 milionë euro që po ju rrinë në Qeveri, keni lënë mësimdhënësit pa bukë

Deputetja Blerta Deliu-Kodra, i ka reaguar zv.kryeministrit të Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, i cili gjatë raportimit në Komisionin për...

Hoti, Muratit: Kur flisni me mua bëhuni serioz, mos qeshni

Me kritika nga opozita po shqyrtohet marrëveshja ndërkombëtare për ratifikimin e Marrëveshjes për “Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale në Kosovë”. Në...

Memli Krasniqi me videoselfie: Kryeministër, a e ke ndërmend me ia fillu punës ndonjëherë?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka publikuar sonte një videoselfie nëpërmjet së cilës e ka pyetur kryeministrin Albin Kurti se a...

Haradinaj thotë se po përgatit plan qeverisës: Gjendja e pashpresë në Kosovë kërkon zgjidhje urgjente

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mbledhur disa nga figurat kyçe të kësaj partie, për të diskutuar siç ka thënë ai zhvillimet e...

Çka po ndodh me Vetëvendosjen?! Shkon në gjashtë numri i deputetëve kundër vendimit të Albin Kurtit

Ka shkuar në gjashtë numri i deputetëve të Vetëvendosjes, që kanë dalë kundër vendimit të Qeverisë Kurti për mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img