spot_img

Lajme

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për Radio Evropën e Lirë ka folur për kërkesën ndërkombëtare që Kosova të themelojë Asociacionin e...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë ekzekutuar pagat e mësimdhënësve. Murati ka bërë të ditur se pas konfirmimit të listave nga...

Kryetarët e komunave kërkojnë që kompensimi i orëve të humbura të bëhet çdo ditë me nga një ore shtesë

Bordi i Asociacionit të Komunave të Kosovës i ka dërguar sot një kërkesë Ministres së Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit znj. Arbërie...

Kurti pret në takim Latifin, e falënderon për punën si ministër

Ende nuk ishte deklaruar pas konfirmimit zyrtar të dorëheqjes së Rifat Latifit nga pozita e ministrit të shëndetësisë. Kryeministri Albin Kurti, gjatë ditës së...

LAJMI I FUNDIT: Dorëzohet Qeveria, dalin pagat për arsimtarët grevistë

Pagat për mësimdhënësit grevistë janë ekzekutuar. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” kryetari i Asociacionit të Komunave të Koosvës, Sazan Ibrahimi. Çështja e pagave të...

30 mijë kosovarë u kapën duke vjedhë rrymë në tri vitet e fundit

KEDS ka njoftuar se vetëm përgjatë periudhës 2019-2021 janë identifikuar mbi 30 mijë konsumatorë që janë kyçur ilegalisht në rrjetin e energjisë elektrike. Ndaj një...

S`tërhiqet Qeveria, Hekuran Murati për pagat: Nuk mund të paguhet dikush pa punuar

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur interpelancë e ministrit të Financave, Hekuran Murati në lidhje me mos-ekzekutimin e pagave për mësuesit grevistë. Ministri...

KE i shkruan vendeve të BE’së: Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për heqjen e vizave

Komisioni Evropian u ka dërguar vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Këshill një dokument të detajuar teknik ku konfirmon se Kosova i ka përmbushur...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img