spot_img

Lajme

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...

Oda e Infermierëve të pakënaqur me koeficientin e Qeverisë: Këtë pagë e kemi marrë me ndërrim të natës

Me Ligjin e ri për pagat në sektorin publik do të këtë lëvizje të pagave edhe për infermierët. Në mbledhjen e sotme Qeveria e...

Abdixhiku e quan “koeficient të zbrazjes së Kosovës” vlerën prej 105 eurosh – “Goditje ndaj të gjithë shërbyesve publikë”

Qeveria e Kosovës është në shpërputhje me realitetin, tha Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas publikimit të vlerës së koeficientit prej 105 eurosh...

SBASHK’u pajtohet me koeficientin e pagave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka mirëpritur vlerën e koeficientit prej 105 eurosh të përcaktuar në ligjin e ri të...

Reagon edhe Rron Gjinovci me koeficientin e pagave që caktoi Qeveria: Këto janë rroga të mjerimit dhe varfërisë

Aktivisti Rron Gjinovci ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës vendosi që vlera monetare e koeficienit të pagave të jetë 105 euro për këtë vit....

Aktivistja e VV-së: Koeficienti është lëmoshë, e tmerrshme

Aktivistja e VV-së, Donika Gashi, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për caktimin e vlerës së koeficientit për pagat në sektorin publik. Në profilin e saj...

Kaq do të jetë paga e Martin Berishajt dhe ambasadorëve të tjerë me koeficientin e ri

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme, ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023, e...

Koeficienti 105, sektori i shëndetësisë me paga më të larta

Paga e mjekëve sipas përllogaritjes së koeficientit 7.4 del të jetë 777€. Ndërsa, në 12 për doktorët specialistët, 1,260 euro. Ndërsa, ligji parasheh kompensim për kujdestari,...

Rriten pagat e deputetëve dhe ministrave

Pagat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës janë rritur për mbi 150 euro, bazuar në Ligjin e ri të Pagave. Me koeficient 16.4, deputetët...

Pagat e gjykatësve dhe prokurorëve, sipas Ligjit të Pagave

Në gjyqtar i gjykatave themelore do të marrë pagë mujore bazë në vlerë 1260 deri në 1396.5 euro, bazuar në Ligjin e Pagave. Me vlerën...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,...

“Kur të bëj be për vëllain, e kam seriozisht”, Melisa e acaruar me Julianën pas debatit (VIDEO)

Debati i Melisës dhe Julianës për ngatërrimin e qumështit...
spot_img