spot_imgspot_img

PaRrotlla

Përurohet në Gjakovë, busti i heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut

Në Gjakovë është përuruar ditën e sotme busti i heroit kombëtar të Shqipërisë, Gjergj Kastriot Skënderbeut. Monumenti, i cili pasqyron Gjergj Kastriotin mbi kalë,...

Me rastin e 3 Majit – Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit

Me rastin e 3 Majit - Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit, Këshillii Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK) sjell ndërmend se liria e...

Vuçiç mund të revoltohet, por festa e ditëlindjes së Skënderbeut do të mbahet në Prishtinë!

Festimi i Ditëlindjes së heroit Gjergj Kastriotit, më 6 Maj në sheshin qendror të Prishtinës “Skënderbeu” e paralajmëruar nga organizatorët si një “Ditë e...

Milaim Zeka, ‘shkolla e vjetër’ e gazetarisë që nuk dështon kurrë

“Unë punoj për shikime, jo për klikime”, ishte një nga frazat e gazetarit Milaim Zeka në intervistën që dha për podcastin ‘PPP’ nga Pamfleti. Në...

Kasami për tubimin më 6 maj: Patjetër që do të mbahet! Artan Grubi të tërhiqet, të mos provokojë

Nuk është Artan Grubi ai që përcakton se kush dhe kur do të mbajë tubime parazgjedhore, nuk jemi në shtet policor, ndërkaq me këtë...

Dua Lipa publikon nesër albumin e ri

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa nesër do ta publikojë albumin e ri “Radical Optimism”. Albumi i ri i Lipës përbëhet nga 11 këngë,...

EUROVISION 2024 – Gjithçka që duhet të dini

Javën e ardhshme në Suedi do të zhvillohen gjysmëfinalet dhe finalja e Eurovisionit të 68-të. Britania e Madhe kualifikohet automatikisht për në finale edhe pse...

Gordana Siljanovska-Davkova nuk i përfaqëson 30% të shqiptarëve në Maqedoni

  Nga Astrit Gashi Kandidatja për presidente nga VMRO-DPMNE Gordana Siljanovska-Davkova bën thirrje që nëse zgjidhet për presidente do të respektojë emrin kushtetues Republika e Maqedonisë...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë...

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota...

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani...
spot_img