spot_imgspot_img

PaRrotlla

Ekipi menaxhues, punoi për Serbinë e pagoi Kosova

Kryekuvendari i Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se ishte e pritur ajo që ndodhi të martën në takimin në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës,...

Albin Kurti ; Nuk e di çfarë drafti për Asociacionin do ta prezantojë Bashkimi Evropian

Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe pritet të jetë tema kryesore në takimin e nivelit të lartë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe...

Vllasi kërkesë Kurtit: Shqyeje Asociacionin

Avokati dhe ish-politikani, Azem Vllasi, për takimin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, thotë se nuk mund të...

Ismail Dibrani emërohet u.d i drejtorit të ShKK-së

Ismail Dibrani është ushtrues i detyrës së drejtorit të ri të ShKK-së dhe emërimi i tij është bërë të premtën. IndeksOnline ka mësuar se vendimin...

Petrit Ajeti e ka konfirmuar sot zhvillimin e një takimi me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese

Kryeshefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti e ka konfirmuar sot zhvillimin e një takimi me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka-Nimani,...

Biletat e finales së Big Brother VIP deri në 1000 mijë euro

Në Air Albania pritet që në ditët e ardhshme të mbahet finalja e Big Brother VIP. Megjithëse ende nuk ka një konfirmim të fundit,...

Qeveria e Kosovës ka premtuar bojkot të mallrave serbe, ndërsa vet përfundoi e bojkotuar nga serbët

Qeveria serbe e ka blerë Veriun me pare. Shqiptarët i kanë shitur pronat e tyre e kështu me radhë.     Analiza dhe sinteza! Unë jam e rritur në...

Gjykata speciale kërkon një lendë nga Kosova të shkojë në Hagë

  Gjykata Speciale nëpërmjet një vendimi ka kërkuar nga gjykatat në Kosovë transferimin e një lënde për një të akuzuar për krime lufte. Deri më tash,...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë...

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota...

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani...
spot_img