spot_img

PaRrotlla

Si dështoi Vjosa Osmani të gjejë zgjidhje për grevën? Jasharaj thotë se Kurti s’e dëgjoi as presidenten

Presidentja Vjosa Osmani javë më parë mori një nismë, duke tentuar ta thyej barrikadimin e Qeverisë dhe të SBAShK-ut në lidhje me grevën. Duke...

Putin humb një tjetër aleat: Tani nuk është koha për luftë

Kryeministri indian Narendra Mod duket se ka kundërshtuar drejtpërdrejt pushtimin rus në Ukrainë, duke i thënë Presidentit rus Vladimir Putin se tani nuk është...

S’ka asgjë as nga Avokati i Popullit, SBAShK-u vendos për vazhdim të grevës

Deklarimet për Nacionalen tashmë janë zyrtarizuar edhe nga komunikata e SBAShK-ut. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka vendosur për vazhdim të...

Nagavci sërish bën thirrje që të fillojë mësimi: Do jemi pranë mësimdhënësve për çdo vështirësi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka ripërsëritur thirrjet ndaj mësimdhënësve që të fillojnë mësimin nëpër shkolla, duke thënë se si Qeveri gjithmonë do jenë...

Opinionisti i parë i Big Brother VIP Kosova

Numërimi prapa ka filluar dhe vjeshta e këtij viti pranë jush do të sjellë një nga formatet më gjigante të televizionit - “Big Brother...

Presidentja Osmani bën homazhe për Mbretëreshën në Londër

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkuar në Londër për të bërë homazhe para arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II. Këtë e ka bërë të ditur...

Jasharaj: Avokati i Popullit është angazhuar si ndërmjetës, Qeveria veç po tallet

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, Qeveria vazhdon të barrikadohet dhe të ketë qëndrim të ngurtë karshi kërkesave...

Në disa shkolla ka filluar mësimi, Jasharaj: Po bëhet presion nga Qeveria, konkretisht nga Nagavci

Pavarësisht takimit të Këshillit Grevist të BSPK-së me kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani, greva në arsim në Kosovë është duke vazhduar sepse...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img