spot_imgspot_img

parrotlla

Guterres kërkon reformimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Bota ka ndryshuar, institucionet tona jo

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres u ka kërkuar liderëve botërorë të reformojnë institucionet shumëpalëshe, duke përfshirë Këshillin e Sigurimit dhe arkitekturën financiare...

Pas tri javësh Ali Ahmeti “luan pingpong” me Albin Kurtin e sjell ekipen BDI’së në Gjakovë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i shoqëruar me një ekip të tij, vjen për vizitë në Kosovë, tri javë pasi kryeministri...

Mahmut Halimi feston me Ridvan Muharremin me nga një gotë për kundërshtaret

Avokati Mahmut Halmi provokon ne rrjetin e tij ne Facebook "Siç po shihni unë e Ridi së bashku në Bukë e Zemër, e pimë...

Familjarë dhe gjyqtarë të lidhur me Vjosa Osmanin liruan nga paraburgimi Ridvan Muharremin

Të enjten, Gjykata e Apelit ka marrë vendim për lirim nga paraburgimi të dy drejtorëve të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Irfan Lipovica...

Apeli konstaton se paraburgimi i tre të arrestuarve në aferën e rezervave ishte i kundërligjshëm

Gjykata e Apelit ka konstatuar se Gjykata Themelore në Prishtinë nuk kishte arritur të vërtetojë dyshimin se Irfan Lipovica, Haviz Gara dhe Ridvan Muharremi...

Zvicra e bën publike listën kundër Kosovës, inkuadrohen katër shqiptarë që do luajnë kundër “Dardanëve”

Zvicra sapo e ka bërë publike listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës. Selektori Yakin ka ftuar katër shqiptarë për ndeshjen e 9 shtatorit. Përveç...

Fantastike – Ballkani kualifikohet në Conference League

FC Ballkani e rishkroi edhe njëherë historinë sonte për të qenë skuadra e vetme kosovare që do të luan në fazën e grupeve të...

Mësohet motivi i vrasjes se 29-vjeçarit në Malishevë, “Sasia e druve për të cilin kishin paguar”

Mësohet motivi i vrasjes se 29-vjeçarit në Malishevë, "Sasia e druve për të cilin kishin paguar" 👇 Sot gjatë ditës në fshatin Balincë të Malishevës...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Euro 2024 | Sot ndeshja Kroaci-Shqipëri, të gjithë sytë nga “derbi ballkanik”

Sot hapet raundi i dytë i ndeshjeve të grupeve...

Veterani i UÇK-së që erdhi nga mërgata për të mbrojte tokën e Kosovës. Afrim Bunjaku u vra duke luftuar Milan Radoiçiqin

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili dje...

UÇK burim frymëzimi për brezat!

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës       Shënimi i...

Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK’së – tani të angazhohemi për anëtarësim në NATO

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Rifat Jashari i emocionuar: Më i kënaqur s’kam qenë kurrë se kur e arritëm çlirimin e Kosovës

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, është shprehur i...
spot_img