spot_img

parrotlla

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës ku në dorë mbante një shkrim në të cilin thuhej...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka bërë të ditur se ka vizituar sot fabrikën e njohur të dyshekëve,...

“Kur të bëj be për vëllain, e kam seriozisht”, Melisa e acaruar me Julianën pas debatit (VIDEO)

Debati i Melisës dhe Julianës për ngatërrimin e qumështit të sojës vazhdoi disa minuta. Melisa sërish e akuzonte Julianën se ia kishte bërë me dëshirë...

Oda e Infermierëve të pakënaqur me koeficientin e Qeverisë: Këtë pagë e kemi marrë me ndërrim të natës

Me Ligjin e ri për pagat në sektorin publik do të këtë lëvizje të pagave edhe për infermierët. Në mbledhjen e sotme Qeveria e...

Abdixhiku e quan “koeficient të zbrazjes së Kosovës” vlerën prej 105 eurosh – “Goditje ndaj të gjithë shërbyesve publikë”

Qeveria e Kosovës është në shpërputhje me realitetin, tha Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas publikimit të vlerës së koeficientit prej 105 eurosh...

SBASHK’u pajtohet me koeficientin e pagave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka mirëpritur vlerën e koeficientit prej 105 eurosh të përcaktuar në ligjin e ri të...

Reagon edhe Rron Gjinovci me koeficientin e pagave që caktoi Qeveria: Këto janë rroga të mjerimit dhe varfërisë

Aktivisti Rron Gjinovci ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës vendosi që vlera monetare e koeficienit të pagave të jetë 105 euro për këtë vit....

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do...

Në lajmet e RTK-së hyn një person duke mbajtur në duar parullën “Radio Televizioni i Kurtit” (VIDEO)

Një person ka hyrë në studion qendrore të lajmeve...

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,...

“Kur të bëj be për vëllain, e kam seriozisht”, Melisa e acaruar me Julianën pas debatit (VIDEO)

Debati i Melisës dhe Julianës për ngatërrimin e qumështit...
spot_img