spot_imgspot_img

parrotlla

100 mijë të rinj në Kosovë nuk janë as në shkollë, as në trajnime e as në punë

Rreth dy të tretat e popullsisë në Kosovë apo 1 milion 195 mijë e 426) janë popullsi në moshë pune. Agjencisë së Statistikave të Kosovës...

UEFA Champions League/ 8 grupet e zjarrit. Bayern “peshkon” Man. United, PSG-Dortmund, Napoli-Real Madrid

Në datën 1 qershor 2024 do të zhvillohet finalja e madhe e UEFA Champions League 2023-2024 por zyrtarisht ky kompeticion nisi sot nga Nyon-i...

“Në këto orë të vështira të luftës për jetën…”, Rama i akordon Fatos Nanos medaljen e mirënjohjes publike

Kryeministri Edi Rama i akordon medaljen e mirënjohjes publike ish-kryeministrit Fatos Nano, i cili prej ditësh gjendet i shtruar në spital në gjendje të...

“Duhet të vritet patjetër…”, çka tha Nuredin Gashi për Albin Kurtin që i kushtoi me arrestim

Nuredin Gashi, i njohur sikur edhe Nuredin Drenica, është arrestuar pasi ka thënë mbrëmë se secili person që tradhton atdheun duhet të vritet. “Unë konsideroj...

Lirohen nga paraburgimi Ridvan Muharremi dhe dy zyrtarët e MINT-it

Dy zyrtarët e shtetit, Irfan Lipovica dhe Haviz Gara si dhe biznesmeni Rdvan Muharremi janë liruar nga paraburgimi pasi ishin arrestuar si të dyshuar...

Nënkryetarja e Gjilanit reagon pasi PDK-ja e përjashtoi se “bashkëpunoi” me LVV-në

Partia Demokratike e Kosovës ka përjashtuar të premten e kaluar tre anëtarë të saj me arsyetimin se të njëjtit nuk kanë zbatuar qëndrimet partiake...

Aleksandar Vuçiq pritet të merret në pyetje për rastin e masakrës së të rinjve serbë në kafenenë ‘Panda’ në Pejë

Prokuroria Publike për Krimin e Organizuar ka pranuar një kërkesë për të dëgjuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq si dëshmitar në rastin e vrasjes së...

Fejton nga Fehmi Ajvazi: Historia e një komploti – Dick Marti– Bërthama e komplotit Serbo-Rus

Në Pa Rrotulla do të lexoni Fejtonin; Historia e një komploti - Dick Marti– Bërthama e komplotit Serbo-Rus në disa pjese ku publicisti Fehmi...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

“Kutia e Pandorës” bomba e VMRO-së që nxite urrejtje etnike

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut është bërë e...

Festohet datëlindja e Gjergj Kastriotit, Skënderbeut në Prishtinë

Nën organizimin e "Organizatës Shqiptaria" dhe shumë organizatave, shoqërive...

Organizata Shqiptaria kërkon që qytetarët të kenë mundësi që Shqiptarinë të zgjedhin si besim të tyre

Organizata Shqiptaria kërkon nga qeveria, Agjencia e Statistikave...

Prokuroria del me thirrje për vajzat e dëmtuara në grupin “Albkings”

Prokuroria Themelore e Prishtinës iu ka bërë apel të...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës...
spot_img