spot_imgspot_img

parrotlla

“Sifted”: Shqipëria, perla e fshehur e Evropës për nomadët digjitalë

Shqipëria, perla e fshehur e rajonit të Ballkanit, po shndërrohet me shpejtësi në një pikë të nxehtë evropiane për punonjësit në distancë. Shqipëria, e quajtur...

Policia u gjeti 82 qese me marihuanë, arrestohen dy të rinj nga Vitia

Policia e Kosovës sot rreth orës 03:15 të mëngjesit në kuadër të zbatimit të planit operacional ,,Goditja 2023’’ në pikë të kontrollit në rrugën...

MOTI SOT- I freskët

Sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët paraprake dhe pak më i freskët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat mbeten pothuajse...

Haxhiu: Dikur VV’ja bënte thirrje çdo ditë për vrasjen e Thaçit e Veselit. Shumë bre hipokrita!!!

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ushtruesi i detyrës së OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, është treguar i pamatur me deklaratën për...

Veton Surroi ka qenë person që i ka shërbyer Jugosllavisë

Analisti Ylli Hoxha ka lëshuar studion e debatit Plus në Dukagjini, shkaku i përplasjes me Asdren Shalën e PSD-së. Në debatin rreth statusit të Faton...

Koordinimi me qeverinë serbe!? Zëvendësministri i Drejtësisë e quan konflikt luftën në Kosovë

Zëvendësministri i Drejtësisë, Vigan Qorrolli, e ka quajtur konflikt luftën e fundit në Kosovë. Në një postimi në rrjetin social Twitter, Qorrolli ka bërë një...

Ahmetaj: Macron na kërcënoi me viza pasi e dinte se është “pika më e dhimbshme” për qytetarët e Kosovës

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane, Mimoza Ahmetaj ka deklaruar se paralajmërimet e presidentit francez, Emanuel Macron, u përdorën nga ai ngase e dinte që liberalizimi...

Tenderi i rrugës Prishtinë – Podujevë, ministria e Liburn Aliut gjobitet me 3 mijë euro për mos ofrim të qasjes në dokumente publike

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI) është gjobitur me 3 mijë euro nga Agjencia për Informim dhe Privatësi (AIP), për mos ofrim...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

“Kutia e Pandorës” bomba e VMRO-së që nxite urrejtje etnike

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut është bërë e...

Festohet datëlindja e Gjergj Kastriotit, Skënderbeut në Prishtinë

Nën organizimin e "Organizatës Shqiptaria" dhe shumë organizatave, shoqërive...

Organizata Shqiptaria kërkon që qytetarët të kenë mundësi që Shqiptarinë të zgjedhin si besim të tyre

Organizata Shqiptaria kërkon nga qeveria, Agjencia e Statistikave...

Prokuroria del me thirrje për vajzat e dëmtuara në grupin “Albkings”

Prokuroria Themelore e Prishtinës iu ka bërë apel të...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës...
spot_img