spot_img

Lajme

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për tetë të shtuna do të mbahet mësimi që humbën fëmijët gjatë grevës. Nagavci, në Info...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, e ftuar në emisionin Frontal të T7....

Sa do të jenë çmimet e derivateve nga tetori në Kosovë?

Në fund të këtij muaji, skadon vendimi i Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, për përcaktimin e tavanit të çmimeve për shitjen e derivateve...

“Kam parime”: Ish-presidentët e Shqipërisë për vizitë në Hagë, Fatmir Sejdiu tregon pse s’iu përgjigj ftesës

Ish-presidentët e Shqipërisë javën e ardhshme do të shkojnë për vizitë te ish-krerët e UÇK-së në Hagë. Kjo është bërë me ftesën e Behgjet...

NATO e gatshme të dërgojë më shumë trupa në Kosovë në rast të tensioneve të reja

NATO-ja është e gatshme të rrisë numrin e trupave në Kosovë, nëse ka rritje të tensioneve në mesin e minoritetit serb, lidhur me vendimin...

Jasharaj: Greva vazhdon!

Nuk ka përfundim të grevës në arsim e administratë publike. Një sqarim i tillë vjen nga Rrahman Jasharaj, që është kryetar i SBASHK-ut, por...

Rrëfimi i mësueses që përfundoi si mirëmbajtëse, ka edhe një kërkesë për Ministren Nagavci

Profesioni i mësimdhënësit cilësohet si njëri ndër më të vlerësuarit në shoqëri. Por varësisht nga rrethanat, jo të gjithë kanë mundësinë ta ushtrojnë atë....

Albin Kurti mat forcën me veten, shpall kandidaturën për kryetar të VV-së

Albin Kurti do ta shpallë sot zyrtarisht kandidaturën e tij për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai nuk do të ketë kundërkandidatë gjatë këtyre zgjedhjeve. Kështu...

Rrahman Jasharaj: Zgjidhje ka, nuk po kërkojmë miliarda

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, thotë se nuk ndihet fajtor, pasi, siç shprehet, ai është “zë i mësimdhënëseve”.Fajtore për mbylljen e shkollave, sipas Jasharajt,...

Pas dorëheqjes së Kabashit, emërohet ushtruesja e detyrës së Drejtoreshës në RTK

Bordi i RTK-së ka miratuar propozimin e drejtorit të përgjithshëm, Shkumbin Ahmetxhekaj, për emërimin e Arta Avdiut në postin e ushtrueses së detyrës të...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img