spot_imgspot_img
spot_img

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës ka përfitimet e veta.

Në shkollën e mesme, shumica e vajzave donin të dilnin me djalin më të lezetshëm, por ndërsa rriteni, filloni të kuptoni se ajo që ka vërtet rëndësi është të gjesh dikë që të vlerëson vërtet për atë që je, brenda dhe jashtë. Hidhini një sy përreth, ndoshta është dikush që ka sy për ju dhe ju thjesht nuk e vini re.

Djemtë më pak tërheqës plotësojnë pamjen e tyre me dashuri dhe vlerësim. Ata ju bëjnë të buzëqeshni dhe janë aty për ju kur jeni në nivelin më të ulët, sepse jeni një në një milion për ta.

Një studim zbuloi se gratë që ishin të martuara me burra tërheqës ishin më të prirura ndaj çrregullimeve të të ngrënit dhe vetëvlerësimit të pamjaftueshëm. Shumica e tyre raportuan se “ndiheshin jashtëzakonisht fajtorë pasi kishin ngrënë” ose “të tmerruar nga shtimi në peshë”. Me pak fjalë, gratë nuk donin t’i binin pritshmëritë e burrave të tyre të bukur.

Burrat më pak të bukur nga ana estetike tregojnë më shpesh akte të rastësishme dashamirësie dhe, kujdes zonja, bëjnë punë shtesë të shtëpisë. Si bonus, ata gjithashtu japin më shumë dhurata.

 

Top Channel

Op/Ed

NUK KEMI ULJE TË PAPUNËSISË, POR KEMI IKJE TE POPULLSISË!

Nga Hisen Berisha - Deputet i Parlamentit të Kosovës   Tani...

Veprim diletanteske e jo serioz për ti shpëtuar masave nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlametit të Kosovës...

Gordana Siljanovska-Davkova nuk i përfaqëson 30% të shqiptarëve në Maqedoni

  Nga Astrit Gashi Kandidatja për presidente nga VMRO-DPMNE Gordana Siljanovska-Davkova...

Abonohu

Të sponsorizuara

Bakllava i ndihmon burrat që të jenë më të mirë në seks

Derisa burrat fillojnë të plaken, është e domosdoshme që...

8 arsye pse nuk jeni të lumtur në punë

Puna duket se nuk po ju ecën edhe aq...

Spanja ”pushton” Shqiperinë, gjiganti turistik parashikon rritje me 500%

Shqipëria do të jetë një nga destinacionet e huaja...
spot_img

Hisen Berisha; BE ka përgjegjësinë të monitorojë kufijtë e saj dhe të mbështesë vendet si Libia

Deputeti Hisen Berisha po merr pjesë  në Konferencën Afrikë-Evropë për Migracionin, organizuar në bashkëpunim ndërmjet Ministrisë së Shtetit për Çështjet e Migracionit dhe Ministrisë...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave ndryshon raportin për Banjskën pasi që reagoi KFOR-i

Grupi Ndërkombëtar i Krizave e ka ndryshuar një pjesë të tekstit nga draftraporti “Ballkani Perëndimor: Sfidat e reja të sigurisë në pragun e NATO-s”....

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota “pro” për zgjedhjen e kryeparlamentarit të ri, Afrim Gashi nga koalicioni VLEN. “Kundër” votuan vetëm gjashtë...