spot_imgspot_img
spot_img

Veterani i UÇK-së që erdhi nga mërgata për të mbrojte tokën e Kosovës. Afrim Bunjaku u vra duke luftuar Milan Radoiçiqin

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili dje protestojë në ditën e çlirimit duke kërkuar shkarkimin e shefes së grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, pas bisedës që ajo ka bërë me kryekriminelin Milan Radoiçiq, shihet në fotografi prapa shefit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së Azem Syles, Ramadan Avdiut, Ramiz Lladrovcit dhe Hajdar Beqes në marshin triumfal në Prishtinë në vitin 1999.

Veterani i cili i vetëm doli në mbrojtje të vlerave të famëmadhes UÇK -së duke ngjitë posterat në hyrjeje të Kuvendit të Kosovës ka thënë se Kurti e ka shansin historik që sot ta shkarkojë Kusari-Lilën.

“Në vend se ta festojmë ne sot 25 vjetorin, çlirimin e Prishtinës, Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, neve na ka ngucur edhe na ka ofenduar duke biseduar me këtë kriminelin, Milanin, ky është kriminel dhe ka biseduar me urdhrin e Albin Kurtit, atë e ka shef, dhe me urdhrin e tij ka biseduar se e ka shef. Albin Kurti e ka flamurin kombëtar, për bashkim kombëtar me arsye e kam qitë duke e shikuar dhe duhet ta shkarkojë këtë ditë të çlirimit të Kosovës, ta shkarkojë Mimozën për arsye shumë të njohura se Mimoza ka incizime që ka folur me këtë kriminelin. Kurti e ka shansin historike ta shkarkojë Mimozën. Sot kam zgjedhur këtë vend historik ku Deputetet e Kosovës me 2 Korrik 1990 e kanë shpallë Kosovën Republikë. Albin Kurti duhet që të shkarkojë Mimoza Kusarin sepse po cenon sigurinë tonë kombëtare”, tha veterani i cili nga mërgata erdhi për të luftuar kundër barbareve serb, shokëve të kryekriminelit Milan Radoiçiq i cili ishte dhe organizatori kryesor i vrasjes së Policit të Kosovës Afrim Bunjaku!

Veterani protestojë të mbrohet dhe dinjiteti i Policisë së Kosovës

Op/Ed

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale...

Edhe një hap i madh drejtë diktaturës neokomuniste

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës (PDK)   Miratimi...

Abonohu

Të sponsorizuara

Bakllava i ndihmon burrat që të jenë më të mirë në seks

Derisa burrat fillojnë të plaken, është e domosdoshme që...

8 arsye pse nuk jeni të lumtur në punë

Puna duket se nuk po ju ecën edhe aq...

Spanja ”pushton” Shqiperinë, gjiganti turistik parashikon rritje me 500%

Shqipëria do të jetë një nga destinacionet e huaja...
spot_img

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka propozuar një traktat të paqes për mossulmim ndërmjet Kosovës dhe...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald Trump komentoi se si ky incident mund të ndikojë në rezultatin e zgjedhjeve amerikane në vjeshtë,...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, tha se Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), nuk...