spot_imgspot_img
spot_img

Çitaku i kërkon Kurtit që ta fshijë statusin që e shkroi për shtatzënën e vrarë

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka kërkuar që kryeministri Albin Kurti ta fshijë reagimin e tij dhe të kërkoj falje, i cili u publikua pas vrasjes së gruas shtatzënë në hapësirën e QKUK-së.

Kurti, në një reagim të tij, kishte shkruar që një burrë që do të duhej ta mbronte gruan e tij, ka qëlluar sot mbi të. Gjithashtu, ka përmendur edhe armiqtë, të cilët, ka aluduar ai, do të mund të jenë gëzuar me humbjen e dy jetëve shqiptare, të gruas dhe fëmijës që barte në bark ajo.

Çitaku ka shkruar:

Kryeministër, fshije këtë status dhe kërko falje.
“Edhe një burrë që qëllon mbi gruan që duhej ta mbronte.” ✖️
“…dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë.” ✖️

Op/Ed

SHBA “ndau” Shqipërinë nga Kosova

Nga Mero Baze Dukej sikur ishte një koincidence e keqe...

SHQIPTARËT,TË VETMIT QË E KUJTOJNË ME KAQ ADMIRIM EDHE SOT PRESIDENTIN WILSON

Nga Prof. dr. Skender ASANI Sot, një shekull më parë,...

Me improvizime dhe projekte copy paste nuk zhvillohet shteti

Nga Hisen Berisha  Me improvizime e propagandë në konferenca shtypi...

Abonohu

Të sponsorizuara

Bakllava i ndihmon burrat që të jenë më të mirë në seks

Derisa burrat fillojnë të plaken, është e domosdoshme që...

8 arsye pse nuk jeni të lumtur në punë

Puna duket se nuk po ju ecën edhe aq...

Spanja ”pushton” Shqiperinë, gjiganti turistik parashikon rritje me 500%

Shqipëria do të jetë një nga destinacionet e huaja...
spot_img

Gjermania legalizon kanabisin

Gjermania i është bashkuar një grupi të vogël shtetesh dhe juridiksionesh që kanë legalizuar kanabisin, pasi Bundestagu miratoi një ligj që u lejon individëve...

Prokuroria kërkon dënimin e Konjufcës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Në fjalën përfundimtare, prokurori Besart Mustafa ka kërkuar që kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca të dënohet për veprën penale që i vihet në barrë,...

BE vendos sanksione të reja kundër Rusisë

Bashkimi Evropian ka prezantuar paketën e re të sanksioneve kundër Rusisë, një ditë para përvjetorit të dytë të nisjes së pushtimit rus të Ukrainës. “Sot,...