spot_imgspot_img
spot_img

“Familjarët kanë tentuar të futen në BBVK për ta marrë Stresin”, Alaudin Hamiti zbulon të vërtetën (FOTO)

Gjatë spektaklit të fundit Prime të Big Brother VIP Kosova në mediat rozë ka qarkulluar një lajm, brenda të cilit pretendohej se “familja e Stresit ka ardhur te zyrat e produksionit, duke kërcënuar, për ta tërhequr rep artistin nga shtëpia e ‘Vëllait të Madh’”.

Por, këtë histori e ka mohuar prezantuesi zyrtar i këtij formati televiziv, Alaudin Hamiti, i cili këto lajme i ka kategorizuar si ‘Fake News’, përcjell Klankosova.tv.

“E kuptoj kureshtjen e njerëzve për Big Brother VIP Kosova, por ky lajm që po qarkullon për kërcënime nuk është i vërtetë”, ka shkruar Hamiti, në një përgjigje për ndjekësit e tij në Instagram.

Prezantuesi i BBVK-së u është përgjigjur edhe një sërë pyetjesh tjera interesante rreth BBVK-së, por edhe rreth jetës së tij personale dhe familjes.

Formatin televiziv Big Brother VIP Kosova mund ta ndiqni në platformat: ArtMotion, Kujtesa dhe NimiTV.

Op/Ed

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Kjo javë do të jetë një super javë sportive...

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Marsi sivjet vjet me edicionin e ri të garës...

UEFA Champions League rikthehet në Artmotion më 14 Shkurt!

Yjet e futbollit botëror rikthehen në skenën më prestigjioze...
spot_img

Konjufca: Nëse kërkohet Asociacion me kompetenca ekzekutive, s’vlen më asgjë, vendi shkon në zgjedhje

Kosova ka marrë garanci të forta ndërkombëtare se me asociacionin nuk do të krijohet niveli i tretë i pushtetit dhe nuk do të preken...

Mesazhi i qartë i Gjermanisë: Pa pjesëmarrje të serbëve në zgjedhje në veri, nuk ka as Asociacion

Gjermania e ka bërë të qartë sot se pa pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet lokale të parakohshme që do të mbahen në...

Kurti tregon kërcënimin e Serbisë kur ua tregoi ofertën për Asociacionin: Thanë jo, çfarë t’iu bëj unë tash?

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar sonte se ka bërë vazhdimisht oferta në dialogun me Serbinë. Ai tha se e fundit ishte në pasditen...