spot_imgspot_img

Lajme

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të Inteligjencës (BIA) 2009 dhe bisedat e tyre të përgjuara në vitin  treguan qartë për zorin...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga Albin Kurtit. Ai ka respektin maksimal për atë se ka fituar mbi 50% të votave...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

Ali Ahmeti kujton Femi dhe Xhevë Lladrovcin: ”Ishin fillimi i ortekut të UÇK-së”

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti bashkë me zv/kryeministrin Artan Grubi dhe zyrtar tjerë të kësaj partie ishin sot në 25 vjetorin e rënies heroike...

Haradinaj ; Fehmiu dhe Xheva, do të jenë gjithmonë udhërrëfyesit tonë në rrugën për ndërtimin e shtetit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar të premten heronjtë Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, në 25-vjetorin e rënies së tyre. Ai ka thënë se ata...

Hisen Berisha: Qeveria hoqi njohjen nga dialogu, futën Asociacionin si kusht

Hisen Berisha, deputet në Partinë Demokratike të Kosovë ka folur në “Politiko” ka komentuar dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Sipas tij, Kosova e...

69 deputetë votojnë pro, themelohet Komisioni Hetimor për Rezervat Shtetërore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës përmes Komisionit Hetimor Parlamentar do të hetojnë mënyrën se si janë blerë rezervat shtetërore.   Të enjten, 69 deputetë kanë votuar...

Osmani takohet me Biden: Mora garanca të fuqishme se e kemi mbështetjen amerikane

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë takimit që pati me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka informuar atë për...

Në Gjermani rritet numri i të infektuarve me Coronavirus

Rritet numri i të infektuarve me Coronavirus në Gjermani para vjeshtës dhe dimrit kur pritej një valë e re. Ministri gjerman i Financave, Christian...

BE: Themelimi i Asociacionit duhet të formohet pa parakushte dhe vonesa

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka përsëritur edhe sot qëndrimin e BE-së se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të formohet pa...

Foreign Policy: Askund në botë Washingtoni nuk vlerësohet më shumë se në Kosovë – por kjo dashuri po lëkundet

Askund në botë Washingtoni nuk vlerësohet më shumë sesa në kombin e vogël ballkanin të Kosovës. Në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë, kryeqytet i...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë...

Reagojnë SHBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Në “Lagjën e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut është...

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetëizolim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë...
spot_img