spot_imgspot_img

Lajme

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të Inteligjencës (BIA) 2009 dhe bisedat e tyre të përgjuara në vitin  treguan qartë për zorin...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga Albin Kurtit. Ai ka respektin maksimal për atë se ka fituar mbi 50% të votave...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

S’merren parasysh letrat e Kurtit, Escobar: Lajcak nuk largohet, i thashë edhe Osmanit t’i dënojnë sulmet ndaj tij

I dërguari i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes Vjosa Osmani që...

Rama ndan fotot nga mbledhja në Këshillin e Sigurimit në OKB: Dita më krenare për Shqipërinë

Nga New York-u, Kryeministri Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve gjatë mbledhjes së djeshme në Këshillin e Sigurimit në OKB, të cilën...

Vuçiq e kërcënon Sveçlën: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

Presidenti i Sërbisë Aleksandar Vuçiq mbrëmjen e sotme në Nju Jork me rastin e deklaratës së ministrit kosovar të punëve të brendshme Xhelal Sveçla...

Osmani krahas Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme del fotografia e javës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka takuar presidentin e SHBA-së, Joe Biden në Nju Jork, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme...

Viola von Cramon: Këtë Serbi s’mund ta pranojmë në BE, të zgjedhë Moskën apo Brukselin

Nëse Serbia nuk dëshiron të anëtarësohet në BE dhe në vend të kësaj preferon të ushqejë marrëdhëniet e saj me Rusinë, BE-ja nuk duhet...

“Mos se është marre, je avokat” – Berisha e Gashi përplasen në debatin për Specialen

Hisen Berisha deputet i PDK-së dhe avokati Tomë Gashi janë përplasur në “Pressing” në T7 për krijimin e Gjykatës Speciale. Avokati Tomë Gashi pohoi se...

Donika Gërvalla e “zhduki” opozitën aty ku mundi në historinë e faqës së MPJD

Opozita tashmë ka një kritikë të re ndaj pushtetit. Vlora Çitaku, Meliza Haradinaj, Ardi Nurellari e kanë kritikuar Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe...

Edi Rama përplaset me Rusinë për Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur Kosovën, në një debat të acaruar me palën ruse në Këshillin e Sigurimit, ndërsa po diskutohej agresioni...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Kush i liroi tre agjentet e BIA-së serbe në vitin 2009 që paguanin dëshmitarë kundër UÇK-së. A duhet hetuar prokurori?

Nga Astrit Gashi Arrestimi i pjesëtarëve të Shërbimit Serb të...

Kosova është pa Kryeministër

Shkruan: Shenoll Muharremi Kjo nuk është një mos respekt nga...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

  Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë...

Reagojnë SHBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Në “Lagjën e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut është...

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetëizolim

Presidenti i Republikës Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë...
spot_img