spot_imgspot_img
spot_img

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka

Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne SHBA te mirreshin me vendosjen e kamerave neper qytetete kryesore te Shqiperise, e mos te mirreshin me arrestimin e zyrtarit te larte te FBI, qe lidhet me spiunazh per llogari te Rusise, dhe me rryshfet nga nje amerikano-shqipetar?!

Pse me dhimbset deri ne palce Shqiperia ime? Sepse nuk e kupton qe historikisht jemi marre me gjethe, kurr me trungun. Sepse nuk e kupton qe shume me shume se sa çdo politikan, jemi ne gazetaret qe ia kemi gervishur plaget e Atdheut, e i kemi shtuar edhe me shume hallet e qytetareve te shkrete. Jemi ne qe pak kemi deshmuar qe jemi gazetar, e shume kemi treguar qe jemi mercenar, duke thithur e lepire bythe politikanesh e biznesmenesh te felliqur, qe Bibel, Kuran, Zot e Atdhe, e kane parane, genjeshtren, dhe mashtrimin.

Pse nuk e bejme topteme çeshtjen se kush i vendosi kamerat?! Kush i ruajti ato? Kush dha urdher te hiqen pa verifikuar se ku perfundonin fijet e instalimit? Pse nuk u shkarkuan minimalisht te gjithe drejtoret e policise te ketyre qyteteve? Pse nuk u arrestuan ne radhe te pare hetues policor te krimit neper keto qytete? Pse nuk flitete qe neper fijet lidhese te ketyre kamerave do te zbuloni kriminelet e niveleve me te larta, te pozites dhe opozites, qe do te dridhej e gjithe Shqiperia?!!!

Me mire te mirremi me FBI dhe BB. Kjo eshte me e lehte, dhe nuk rrezikohet askush. Ne lojen e pare bien te gjithe ne kazanin e krimit, madje edhe gazetar e gazetare, moderator e moderatore, qe shkumojne neper studio televizive, thuase keta jane xhelatete qe do presin ne fyt Edi Ramen.

Po Edi Rama rrin i qete perderisa çdo njerit ia di edhe grupin e gjakut. Ai rrin i qete kur ne vazhdojme ta shkelim gjetin, pa e shkundur trungun. Ai rrin i qete sepse nen gjethin e fikut dalin shume gjera qe do ta trondisnin opinionin, nese ai do ta kuptonte se ne zingjirin e krimit jane te lidhur bashke pozite-opozite-gazetar, jo te gjithe, po ata qe hiqen si bosa. Nuk po flas per kolege e kolege qe punojne 24 ore per buken e gojes. As per ata qe marrin pagen 3 mujore barazi me çmimin e parfymit te ketyre bosave e boseshave…!!!

Prandaj jemi ketu ku jemi!!!

Op/Ed

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Shkruan: Rexhep Qosja HISTORIA DHE ATDHETARIA PËRZGJODHËN ISMAIL QEMALIN Gëzuar 28 Nëntori. Sa...

Miranda Shala për Albin Kurtin: “E kemi bërë Zot, një të pazotë”

Më kujtohet akoma kur bërtisja me të madhe 'NATO-UÇK'...Atëkohë...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Kjo javë do të jetë një super javë sportive...

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Marsi sivjet vjet me edicionin e ri të garës...

UEFA Champions League rikthehet në Artmotion më 14 Shkurt!

Yjet e futbollit botëror rikthehen në skenën më prestigjioze...
spot_img

Mesazhi i qartë i Gjermanisë: Pa pjesëmarrje të serbëve në zgjedhje në veri, nuk ka as Asociacion

Gjermania e ka bërë të qartë sot se pa pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet lokale të parakohshme që do të mbahen në...

Kurti tregon kërcënimin e Serbisë kur ua tregoi ofertën për Asociacionin: Thanë jo, çfarë t’iu bëj unë tash?

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar sonte se ka bërë vazhdimisht oferta në dialogun me Serbinë. Ai tha se e fundit ishte në pasditen...

Kryediplomati i Austrisë flet për Asociacionin, përmend Tirolin Jugor si model

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, ka theksuar sot se është i kënaqur që takimi me homologun e tij serb, Ivica...