spot_img

Tag: Albin Kurti

spot_imgspot_img

Buzhala tallet me VV’në: Më shumë demokraci po duket në referendumet e Rusisë në Luhansk

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur sot zgjedhjet e brendshme partiake për të zgjedhur kryetarin e ri të saj. Për këtë pozitë garon vetëm një...

Ganimete Musliu: Në cilën shkollë ndjek mësimet vajza jote, kryeministër?

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, në seancën e sotme, ka adresuar kritika në drejtim të Qeverisë Kurti, duke pyetur se çfarë ndryshimi solli me...

Kurtit i vjen edhe një ultimatum për grevë: Të presim deri javën tjetër

Sindikata e Sektorit Privat i kërkon Qeverisë së Kosovës që punëtorët e këtij sektori të subvencionohen direkt nga shteti. Kjo për faktin pasi që,...

Kurti: Nuk është e vërtetë që s’ka pasë komunikim me BSPK, problemi qëndron diku tjetër

Kryeministri Albin Kurti në konferencën për media tha se nuk është e vërtet që nuk ka pasur komunikimi mes SBASHK-un dhe qeverisë. Sipas Kurtit, tashmë...

Besnik Tahiri: Kryeministër, të hënen fëmijët duhet të shkojnë në shkollë!

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se është obligim e secilës Qeveri që të takojë...

Osmani uron mbretin Charles për ngjitjen në fron

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar përzemërisht mbretin Charles III për ngjitjen në fron në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani ka kujtuar vizitën e...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img