spot_imgspot_img

Top Lajm

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, tha se Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), nuk...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin kundër ish-presidentit amerikan, Donald Trump për dokumente të klasifikuara të Departamentit amerikan të Drejtësisë, çka...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale e VV-së qënka lëshuar në sulm, duke propaganduar për gjoja çmimet e shtrenjta në bregdetin...

A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?

Pas paraqitjes së tij të dobët në debatin e parë me ish Presidentin Donald Trump, Presidenti Joe Biden është përpjekur të sigurojë Partinë Demokrate...

Izet Mexhiti; Falënderojmë Frontin që ka filluar të përkrah programin e VLEN-it

Zv. Kryeministër i Parë i RMV-së dhe ministër i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Izet Mexheti me anë të një postimi në facebook thotë...

Meloni-t “i soset durimi” nga vonesa e Biden (mimikat e saj bëjnë xhiron e rrjetit)

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni u shfaq e mërzitur në mëngjesin e së enjtes, ndërsa ajo dhe liderë të tjerë botërorë prisnin që presidenti Biden...

Edhe një hap i madh drejtë diktaturës neokomuniste

Nga Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës (PDK)   Miratimi i ligjeve për Këshillin Prokurorial, Ligjin për Komisionin e Pavarur për Media dhe Ligjin për...

Balancuesi u keqperdor, shqiptarët duhet të jenë 31,51 për qind në çdo institucion

Ligji për përfaqësim adekuat dhe të drejtë është debati i parë mes partnerëve të koalicionit në qeveri, konfirmoi Izet Mexhiti, zëvendëskryeministër i parë në...

Rama: Shqiptari që i takon botës po përcillet më figurën e Nënë Terezës

Kryeministri Edi Rama mban fjalën në ceremoninë shtetërore të varrimit të Ismail Kadaresë. “Nën Tereza po montohej për një shfaqje sot në darkë. Lereni aty...

Lamtumirë Ismail Kadare, gjeniu i letrave shqip

-Ismail Kadare u përcoll sot për në banesën e fundit në Tufinë, ku do të prehet përkohësisht. Siç bëri të ditur Kryeministri Edi Rama,...

Shkrimtari më i madh shqiptar, Kadare, ndërroi jetë në QSUT

Shkrimtari më i madh shqiptar, Ismail Kadare është ndarë mëngjesin e sotëm nga jeta në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” Burime pranë Qendrës Spitalore Universitare...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Traktati i Paqes Kurti-Serbi, një Lëvizje Politike për Status Quo-në?

Nga Hisen Berisha – Deputet i Parlamentit të Kosovës Kryeministri...

Analiza e Sky News: Trump krahasohet me Reganin

Sky News në analizën e tij të atentati ndaj Donald...

Zyrapi në Hagë: ShIK-u s’ka qenë asnjëherë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Bislim Zyrapi, gjatë dëshmisë së tij në Dhomat...

Fitore e madhe për Donald Trump e mposht prokurorin e dështuar Jack Smith

Një gjyqtare në Florida e ka hedhur poshtë rastin...

Propaganda e VV-së dhe Kriza Ekonomike: Pse Kosovarët Nuk Shkojnë për Pushime në Shqipëri

Shkruan: Hisen Berisha Deputet i Parlamentit të Kosovës  Ushtria digjitale...
spot_img