spot_imgspot_img
spot_img

UEFA Champions League rikthehet në Artmotion më 14 Shkurt!

Yjet e futbollit botëror rikthehen në skenën më prestigjioze të futbollit në botë, UEFA Champions League. Vëmendjen padyshim e merr derbi Liverpool – Real Madrid, dy finalistët e edicionit të kaluar që sivjet ndeshen në 1/8-tën e finales.

Përpos Liverpool – Real Madrid, një tjetër sfidë që assesi s’duhet humbur është ndërmjet Paris Saint-Germain dhe Bayern Munichut, dy gjigantët evropianë që shihen si favoritët kryesorë. Të gjitha përballjet e UEFA Champions League do të transmetohen ekskluzivisht në Artmotion dhe jo vetëm më 14 Shkurt, mirëpo ju do të mund të ndiqni të gjitha ndeshjet më të shikuara dhe më të kërkuara në botë, vetëm dhe vetëm në platformën Artmotion deri në vitin 2027, derisa ndeshja kryesore e javës do të shfaqet të mërkurën në Klan Kosova, me fillim nga ora 21:00.

Jo vetëm kaq, ndjekësit do të kenë mundësinë ta shikojnë edhe emisionin special “Champions League Show” që i dedikohet kompeticionit më të madh në botë, ku bëhen shumë analiza, debate e show, ndërsa transmetohet çdo të martë dhe mërkurë me fillim nga ora 20:45.

Nuk do të mungojnë as shpërblimet fantastike si biletat për tifozët besnikë të Champions League që duan të ndjekin nga afër yjet e futbollit botëror.

Orari i ndeshjeve për fazën e eliminimit në UEFA Champions League:

14 shkurt 2023:
Ora: 21:00 PSG – Bayern
Ora: 21:00 Milan – Tottenham

15 shkurt 2023:
Ora: 21:00 Dortmund – Chelsea
Ora: 21:00 Club Brugge – Benfica

21 shkurt 2023:
Ora: 21:00 Liverpool – Real Madrid
Ora: 21:00 Frankfurt – Napoli

22 shkurt 2023:
Ora: 21:00 Leipzig – Manchester City
Ora: 21:00 Inter – Porto.

Op/Ed

Analiza e gazetës gjermane: Perëndimi është babai i krizës në Kosovë

Nga Thomas Roser, FRANKFURTER RUNDSCHAU Nëse politika dështon, nëse është...

Qeveria Kurti ra sot!

  1. Albin Kurti i përdori edhe ushtarët e KFOR-it...

Gjenocidi i Serbisë në Kosovë – Aspekte juridike

Libri Gjenocidi i Serbisë në Kosovë – aspekte juridke...

Abonohu

spot_img

Të sponsorizuara

Spanja ”pushton” Shqiperinë, gjiganti turistik parashikon rritje me 500%

Shqipëria do të jetë një nga destinacionet e huaja...

Shumë pak ditë deri në fundin e muajit Prill: Çka ka rëndësi kjo kaq shumë?

Rëndësi ka shumë sepse po vjen fundi i një...

SPORTI NË ARTMOTION

JESH APO TË MOS JESH NË FINALE, FUTBOLL E...
spot_img

“Emisarja e kryeministrit” Vjosa Osmani takohet me Vuçiç pranon tri kushte të Josep Borrell

Në fotografinë e publikuar nga shefi i diplomacisë së BE-së shihet se në Moldavi kishte takim të përbashkët mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit,...

Kurti merr thirrje nga Amerika, pajtohet për zgjedhje të reja në veri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në...

Qe pse shfaqet simboli rus “Z” në Kosovë

Gazeta me madhe suedeze Dages Nyheter doli më koment të gjatë të korrospondentit europian Ingmar Neveus i cili eskalimin e situatës  në Kosovë e...