Lista serbe dhe sot mbanë protesta

0
118

Edhe sot janë duke u mbajtur protesta nga komuniteti serb në Leposaviq, Zubin Potok e Zveçan.

Momentalisht, numri i protestuesve atje është i vogël, teksa KFOR-i vazhdon të qëndrojë i pozicionuar buzë barrikadave të vendosura nga vet ata, pranë ndërtesës së Komunës.

Protestuesit atje po përkrahen nga Lista Serbe, krerët e së cilës janë duke përcjellur nga afër situatën. Në komunat veriore të cilët kanë mbeshtetjen e grupeve ekstrmiste nga Serbia si dhe mercenar të maskuar të cilët mendohet të jënë baditë të grupit kriminal rus Wagner.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here