spot_imgspot_img

Kulturë

Arrestohet Soni Malaj dhe Sinan Vllasaliu u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. Sipas raportimeve të mediave, artistët do të performonin në një “BajramParty”...

Ka ndërruar jetë, Hisen Berisha shqiponja e vallës shqipe nga Pollogu

Sot, paska ikur shqiponja e valles shqipe nga Pollogu, HISEN BERISHA - BACA CENË në fluturimin e tij të fundit - pakthim. Në mitologji...

“Fusha antimagnetike në makrobotë”, e autorit Naim Krasniqi botohet edhe në gjuhën angleze

Naim Krasniqi, shkencëtar i fushës së fizikës dhe më gjerë, pas botimit në gjuhën shqipe, ka botuar edhe në gjuhën angleze librin “Fusha antimagnetike...

Dita e dytë e edicionit të pestë të “Ditëve të Alfabetit” iu përkushtua Edi Shukriut

Shkup, 15 nëntor – Dita e dytë e edicionit të pestë të “Ditëve të Alfabetit” iu përkushtua kryekëput veprimtarisë së arkeologes së mirënjohur Edi Shukriu,...

Adriana Matoshi e VV-së moderatorë e festivalit të këngës në RTSH

Festivali i këngës do të mbahet nga datat 19-22 dhjetor 2023. Votimi do të jetë i njëjtë me vitin e kaluar. Publiku do të...

“Pseudo-humorist! U ulën malet, u ngritën halet”- Aktori i njohur thumbon Ermal Mamaqin

Aktori i famshëm, Arben Derhemi ka “thumbur” Ermal Mamaqin në një postim në rrjetet sociale, ku e quan një pseudo humorist të kthyer në...

Elsa Lila rrëfen për kohën e kaluar në qeli: Ditët janë të gjata, s’mbarojnë kurrë

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Elsa Lila, ka dhënë detaje rreth kohës së kaluar në qeli, nën akuzat për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në podcast-in e...

Përfundon Festivali i Këngës në RTK, ka fituar kënga “Oj Kosovë”

“La Fazani” me këngën “Oj Kosovë” është shpallur fitues i edicionit të parë të Festivalit të Këngës në RTK.  Vendi i dytë i ka...

Ismail Kadare; Kosova është Shqipëri, i uroj liri të plotë

Si një nga figurat që ka ngritur çështjen e Kosovës gjatë Luftës, tek strukturat më të larta, ku lobonte për lirinë e saj tek...

Sonte nata finale e Festivalit të Këngës në RTK, 10 këngë synojnë trofeun

Në natën e dytë të Festivalit të Këngës juria profesionale i ka përzgjedhur dhjetë këngët finaliste, të cilat sonte synojnë të fitojnë trofeun e...

Nis nata e dytë e Festivalit të Këngës në RTK

Ka nisur nata e dytë e Festivalit të Këngës në RTK në sallën e madhe të Pallatit të Rinisë në kryeqytet. Në hapje të...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

“Kutia e Pandorës” bomba e VMRO-së që nxite urrejtje etnike

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut është bërë e...

Festohet datëlindja e Gjergj Kastriotit, Skënderbeut në Prishtinë

Nën organizimin e "Organizatës Shqiptaria" dhe shumë organizatave, shoqërive...

Organizata Shqiptaria kërkon që qytetarët të kenë mundësi që Shqiptarinë të zgjedhin si besim të tyre

Organizata Shqiptaria kërkon nga qeveria, Agjencia e Statistikave...

Prokuroria del me thirrje për vajzat e dëmtuara në grupin “Albkings”

Prokuroria Themelore e Prishtinës iu ka bërë apel të...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës...
spot_img