spot_imgspot_img

Kulturë

Arrestohet Soni Malaj dhe Sinan Vllasaliu u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. Sipas raportimeve të mediave, artistët do të performonin në një “BajramParty”...

Ka ndërruar jetë, Hisen Berisha shqiponja e vallës shqipe nga Pollogu

Sot, paska ikur shqiponja e valles shqipe nga Pollogu, HISEN BERISHA - BACA CENË në fluturimin e tij të fundit - pakthim. Në mitologji...

“Fusha antimagnetike në makrobotë”, e autorit Naim Krasniqi botohet edhe në gjuhën angleze

Naim Krasniqi, shkencëtar i fushës së fizikës dhe më gjerë, pas botimit në gjuhën shqipe, ka botuar edhe në gjuhën angleze librin “Fusha antimagnetike...

Roza Anagnosti feston sot ditëlindjen e saj të 80-të e uron publicisti Milaim Zeka

Aktorja e shquar shkodrane e Teatrit Kombëtar dhe kinematografisë shqiptare, Roza Anagnosti feston sot ditëlindjen e saj të 80-të. Roza Anagnosti lindi më 27 tetor...

“Bilbili i Kosovës” rikthehet e bronztë në Pagarushë

Ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha “ringjallet” sot në fshatin e saj të origjinës në Pagarushë të Malishevës, me shtatore bronzi.   Aktivitetet do të fillojnë...

Veprimtarja iraniane Narges Mohammadi fiton çmimin Nobel për Paqe

Narges Mohammadi, një mbrojtëse iraniane për të drejtat e grave, e cila është e burgosur, fitoi të premten Çmimin Nobel për Paqe për vitin...

Angelina Jolie shkruan në shqip ka njoftuar se libri i saj është publikuar në Shqipëri e Kosovë

Aktorja me famë ndërkombëtare, Angelina Jolie, ka njoftuar se libri “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkojini ato”, i shkruar nga ajo, Amnesty International dhe...

“The New York Times”: Zbulimi i lumit të përjetshëm të Vjosës në Shqipëri

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ – Mes luginave pjellore, grykave, rrënojave të lashta dhe fshatrave malore, parku i parë kombëtar i lumit të egër në Evropë...

Koncert recital në Pallatin e Kongreseve, Elsa Lila zbulon detajet

Vetëm pak ditë më parë, u mësua se Elsa Lila do të rikthehet në Tiranë më 1 nëntor për një koncert të rrallë në...

Sa vite ka mbushur sot Albërije Hadërgjonaj fotografia spo tregon ?

Albërije Hadërgjonaj sot feston ditëlindjen. Këngëtarja deçanase ka mbushur 48 vite jetë. Dhe në këtë rast vije në shprehje thënja se vitet për të janë...

Gjykata e liroi, prokuroria nuk ekzekuton vendimin, këngëtarja Enca ende në burg

Teksa Gjykata e Tiranës caktoi lirimin e këngëtares së njohur, Enca, pasi në banesën e saj u gjetën të mbjella në disa vazo rrënjë...

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

“Kutia e Pandorës” bomba e VMRO-së që nxite urrejtje etnike

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut është bërë e...

Festohet datëlindja e Gjergj Kastriotit, Skënderbeut në Prishtinë

Nën organizimin e "Organizatës Shqiptaria" dhe shumë organizatave, shoqërive...

Organizata Shqiptaria kërkon që qytetarët të kenë mundësi që Shqiptarinë të zgjedhin si besim të tyre

Organizata Shqiptaria kërkon nga qeveria, Agjencia e Statistikave...

Prokuroria del me thirrje për vajzat e dëmtuara në grupin “Albkings”

Prokuroria Themelore e Prishtinës iu ka bërë apel të...

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës...
spot_img