spot_img

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për Radio Evropën e Lirë ka...

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

OP/ED

Kur në emër të reformës synohet ikja nga identiteti

Shkruan: Ganimete Musliu Për hir të qindra mesazheve që kam...

“I afërt me Edi Ramën”, ish-zyrtari i lartë i FBI-së nën hetim për lidhjet e tij me Rusinë, zbulohen e-mailet dhe ndërhyrja e tij...

Mattathias Schwartz Një ish-agjent i nivelit të lartë të FBI-së,...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...

Kurti pret në takim Latifin, e falënderon për punën si ministër

Ende nuk ishte deklaruar pas konfirmimit zyrtar të dorëheqjes...

Politikë

Dimal Basha: S’ban, nuk ban me u pagu pa punu

Deputeti i VV-së, Dimal Basha ka eskaluar gjatë seancës se Kuvendin, në fryrje ndaj përfaqësuesve të SBASHK-ut. Ai ka thënë se Rrahman Jashari ka...

Haki Abazi me akuza: Mimoza Kusari nuk është VV, të hapet debati brenda partisë

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, ka shpërthyer në kritika ndaj partisë së tij. Ai më së shumti e ka kritikuar shefen e grupit parlamentar...

Haradinaj: S’mund t’u ndalen pagat mësuesve në këtë krizë, qeveria të mos bëhet koprrace

Daut Haradinaj nga AAK ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet sa më parë të ekzekutojë pagat e mësimdhënësve për muajin shtator. Duke folur në...

Pas dorëheqjes së Latifit reagon Abdixhiku: Fajet? 20 vjet?

Pas dorëheqjes së ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi ka reaguar kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku. Kryetari i LDK-së ka thënë se...

Islami: Hashimi me 32% ta ka shpall shtetin, Ramushi me 12% e ka bo ushtrinë, Albini me 51% sen

Analisti i politikës, Dardan Islami, ka bërë një krahasim mes kryeministrash të Kosovës gjatë viteve. Ai ka krahasuar, ish-kryeministrin Hashim Thaçi, ish-kryeministrin Ramush Haradinaj...

Pacolli: Jam i ngopur me para e luks, s’mu dha asnjëherë mundësia që ta udhëheq dhe zhvilloj Kosovën

Pas shprehjes së hapur të irritimit me një video të VV-së ku është ekspozuar edhe vetë ai, presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli ka thënë...

Deliu-Bislimit: I keni 800 milionë euro që po ju rrinë në Qeveri, keni lënë mësimdhënësit pa bukë

Deputetja Blerta Deliu-Kodra, i ka reaguar zv.kryeministrit të Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, i cili gjatë raportimit në Komisionin për...

Hoti, Muratit: Kur flisni me mua bëhuni serioz, mos qeshni

Me kritika nga opozita po shqyrtohet marrëveshja ndërkombëtare për ratifikimin e Marrëveshjes për “Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale në Kosovë”. Në...

Memli Krasniqi me videoselfie: Kryeministër, a e ke ndërmend me ia fillu punës ndonjëherë?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka publikuar sonte një videoselfie nëpërmjet së cilës e ka pyetur kryeministrin Albin Kurti se a...

Në trend:

Rajon & Botë

Nga 8.50 për orë, Gjermania rritë pagën minimale në 12 euro për një orë pune!

Paga minimale për një orë pune në Gjermani do të jetë 12 euro që nga 1 tetori. Rritja është realizuar deri në 15 për...

Mirror: Putin është duke u fshehur në bunker

ladimir Putin është duke u përgatitur të lansojë një sulm taktik bërthamor nga një bunker shumë larg Moskës, shkruan The Mirror. Putin, që të premten...

Një gjeneral në krye të qeverisë, shtohen zërat për grusht shteti në Kinë, ku ka “humbur” Xi Jinping?

Gjatë ditëve të fundit në Kinë kanë qarkulluar informacione për një grusht shteti ushtarak kundër presidenti Xi Jinping, sipas mediave të huaja. Gjatë fundjavës, disa...

Sporti

Distria Krasniqi e fiton medaljen e bronztë në Botërorin e Xhudos në Uzbekistan

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos 2022 në Uzbekistan, pasi e mundi Gefen Primon...

Kurti pret në takim Infantinon, ia jep një libër për Skënderbeun

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, i cili po qëndron për...

Presidenti i FIFA’s bën homazhe tek shatatorja e legjendës Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka bërë homazhe para shtatores se legjendës Fadil Vokrri. I pari i shtëpisë më të madhe...

ShowBiz

Nis transmetimin seriali komik “Tre vllaznit” në ATV

Situatat që do t’i veçojnë “Tre vllaznit” janë përplasjet...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës bëhet nënë për herë të dytë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu Shoshi është...

Opinionisti i parë i Big Brother VIP Kosova

Numërimi prapa ka filluar dhe vjeshta e këtij viti...

Përsëri skandal në “It’s my home”

Emisioni “It’s my home” ka qenë në disa titujt...

Valon Maloku për banorët e ‘It’s my Home’: I kam kontrollu të psikologu, kanë dalë mirë

Një reality show i nisur këto ditë në “First...

Përsëri skandal në “It’s my home”

Emisioni “It’s my home” ka qenë në disa titujt e mediave në vend ku personazhët e këtij emisioni janë komentuar me të madhe për...
spot_img

Lajmet e ditës

Na ndiqni:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Subscribe

Mos i humbisni

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah...

Nagavci: Janë tetë të shtuna që do të mbahet mësim (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se për...

Bunjaku: Lumir Abdixhiku, kryeministër i ardhshëm

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka...

Osmani: Vendimi i Kushtetueses s’lejon Asociacion njëetnik dhe me kompetenca ekzekutive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për...

Murati: Pagat e ekzekutuara sot, paradhënie për orët që do të zëvendësohen!

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë...
spot_img