spot_imgspot_img

parrotlla

Milaim Zeka takon përseri pas shumë vitesh familjarin e heroit kombëtar, Mujë Krasniqi

Gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka publikuar foto me Ramadan Krasniqin, i cili është familjar i heroit...

Propozimi i BE-së dhe dialogu, Kurti: Jam i gatshëm për marrëveshje finale

Kryeministri i vendit, Albin Kurti theksoi se dialogu nga 18 gushti ka rend logjik. Kurti në një konferencë për media tha se është legjitime që...

Gërvalla i kërkon Borrellit ta dënojë Vuçiqin, thotë se ai po e inkurajon përshkallëzimin e situatës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, i ka reaguar shefit të diplomacisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell, i cili sot dënoi sulmin ndaj...

LDK kërkon nga Qeveria plan të qartë për të zgjidhur situatën e sigurisë në veri

Lidhja Demokratike e Kosovës në një reagim publik është shprehur e shqetësuar për gjendjen e sigurisë në veri të vendit. Teksa sulmet në veri ndaj...

Sveçla paralajmëron heqjen e barrikadave në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paralajmëruar se shumë shpejtë do të hiqen barrikadat që janë të vendosura në veri, raporton Paparaci. Ai...

Kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës, Kurti u drejtohet gazetarëve: Vëreni me kujdes se çfarë po ndodh tani

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një konferencë të mediave, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, pas situatës së...

Bllokimi i rrugëve, sulmet me bomba – Policia del me reagim dhe demanton mediat serbe

Policia e Kosovës ka thënë se bllokimi i rrugëve nga grupe kriminale në veri të vendit, sulmet me armë zjarri e bomba çorientuese (shok...

Reagon Borrelli: BE nuk do t’i tolerojë sulmet ndaj EULEX-it, serbët t’i heqin barrikadat menjëherë

Kryediplomati evropian, Jospe Borrell, ka reaguar pas sulmeve me shok-bombë ndaj një patrulle të EULEX-it në Zveçan, duke thënë se barrikadat duhet të hiqen...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

Kurti tregon kërcënimin e Serbisë kur ua tregoi ofertën për Asociacionin: Thanë jo, çfarë t’iu bëj unë tash?

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar sonte se...

Kryediplomati i Austrisë flet për Asociacionin, përmend Tirolin Jugor si model

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg,...

Agim Ademi ndalohet për 48 orë, dyshohet për dy vepra penale

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi...

Osmani: Presioni të jetë mbi Serbinë që t’i respektojë obligimet e marra

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar sot se...
spot_img